Здоров'я та краса Сам собі лікар

Безсоння: що робити перед сном, щоб швидше заснути

Ввечені вам важко заснути? Тоді прочитайте ці науково обгрунтовані поради. І ваш сон буде довший і солодший!

1. Пити вишневий сік

Наукові дослідження довели, що терпкий вишневий сік скорочує час засипання в середньому на півгодини. Справа в тому, що в вишні дуже багато мелатоніну – гормону, що регулює сон. Бонус: цей гормон уповільнює старіння.

2. Гладити живіт

Часто важко заснути через напругу, а плавні погладжування допомагають розслабитися. Починайте круговими рухами від пупка, поступово збільшуйте кола, потім навпаки – зменшуйте амплітуду.

3. Напружувати м’язи

Ще один спосіб розслабити всі м’язи. Сильно напружте пальці на ногах і самі стопи, розслабте, потім ікри, м’язи стегон, сідниці, живіт і т.д. Поперемінна напруга і розслаблення допомагає зняти скутість і повністю розслабити тіло. Якщо не хочеться напружуватися повністю, можете повторювати цю вправу тільки з пальцями ніг, поперемінно напружуючи і розслаблюючи їх 7 разів.

4. Зайнятися сексом

Якщо ви все одно не можете заснути, егоїстично розбудіть свого партнера і займіться сексом. Серед опитаних жінок одна з шести краще засинає і міцніше спить саме після сексу.

5. Пригадати день у зворотному порядку

Суть в тому, щоб переглянути день в уяві у зворотному порядку. Наприклад, ви лягли спати і починаєте уявляти, як можна яскравіше, як ви залізли під ковдру, потім як ставили телефон на зарядку, як чистили зуби перед сном, як дивилися фільм і т.д. Якщо вийде, дійдете до самого ранку. Але імовірніше — просто заснете вже на “вечері”.

Дата публікації: 26.09.2018 img Поділитися