Дім Сім'я

Де безпечно сховатися у квартирі або домі у разі тривоги

Якщо поблизу нема укриття або ви не маєте можливості в нього спуститися, у разі артобстрілу потрібно перейти у найбільш захищене приміщення. Де найбезпечніше ховатися у приватному будинку або квартирі, читайте далі.

Якщо ви почули свист снаряда (він схожий на шарудіння), а через 2-3 секунди — вибух, відразу падайте на підлогу обличчям вниз, закрийте руками вуха, відкрийте рот.

Не панікуйте: те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили досить безпечну відстань. У цей час швидко і уважно озирніться довкола: де можна сховатися надійніше.

Якщо до бомбосховища не добігти, підвал будинку закритий, спустіться, якомога нижче (пам’ятайте, що спускатися потрібно пішки, а не на ліфті). В ідеалі — на перший поверх.

Під час артобстрілу намагайтеся перебувати біля несучих стін. Якщо всі кімнати зовнішні — вийдіть на сходовий майданчик. Визначити, чи стіна є несучою досить просто, ви можете це зробити просто зараз. Просто погляньте на стіни:

  • У цегляному будинку — всі стіни, товщі 38 см — несучі.
  • У панельному — всі стіни, товщі 14 см — несучі. Це майже всі стіни.
  • У монолітних будинках — стіна, товща за 20 см — несуча.
  • Зовнішні стіни складають “коробку будівлі” і є несучими. До стін, що несуть, також відносяться стіни, які звернені до сходового прольоту і внутрішньоквартирні стіни, які звернені до сусідньої квартири.

Які речі треба принести у сховище, укриття або погріб

Якщо відомо, з якого боку ведеться обстріл, то вибрати найвіддаленішу кімнату з протилежного боку. У тому місці, що буде обрано, сісти або лягти на підлогу біля стіни — чим нижче людина перебуває під час попадання снаряду, то більше шансів, що її не зачепить уламком. Закрийте вуха руками, відкрийте рот.

Джерело

Дата публікації: 26.02.2022 img Поділитися