Квітник Сад

Примула – перша весняна радість. Догляд в домашніх умовах і в саду

Примула першою розквітає навесні, навіть раніше пролісків. Вона радує квітникарів ранніми квітами, які з’являються ще взимку або ранньою весною, коли інші рослини перебувають у спокої. Ми розповімо як її посадити і про особливості догляду за примулками.

Місце посадки

Примула садова чудово приживається у вологих і тінистих місцях. Її можна висаджувати під деревами та поблизу чагарників. У цих місцях вона навесні отримує достатню кількість світла і тепла, а влітку листя дерев захищає її від пекучого сонця. Не підходять тільки ділянки, в яких навесні скупчується тала вода.

Яскравими квітками вона оживляє ті частини саду, де інші багаторічники відчувають себе некомфортно. Довжина квітконосів, забарвлення і кількість квіток дуже різноманітні. Рослина невибаглива і не вимагає складного догляду.

Догляд

Примула садова любить помірно вологий грунт: полив і розпушування землі для неї дуже важливі (особливо в жаркий час). Бажано замульчувати грунт для збереження вологи. В середині літа ці першооцвіти відправляються на спокій. Створюється враження, що кущ завмер і перестав розвиватися, навіть листя може трохи підсохнути, але це тимчасово. Через 3-4 тижні квітка знову почне рости.

Підживлення

Рослину потрібно підгодовувати, як і всі садові квіти. Примула прихильно поставиться до комплексних добрив, які потрібно внести двічі за сезон. Першу підгодівлю потрібно зробити коли розтане сніг, другу – на початку цвітіння. Восени грунт під кущами краще замульчувати перегноєм. Він послужить харчуванням і укриттям на зиму. Це особливо актуально для молодих рослин.

Розмноження діленням куща

Примула садова розмножується декількома способами. Найпростіший – поділ кущів. Проводити його бажано після цвітіння, але якщо є необхідність, то можна і в квітучому вигляді або восени. Ділити кущі можна раз на 3-4 роки, залишаючи в кожній частині одну або кілька розеток з добре розвиненими корінцями. При посадці точку росту заглиблювати не можна. Кожен кущ обов’язково рясно полити, щоб між корінням і грунтом не залишалося повітряних пустот.

Вирощування з насіння

Садова квітку примулу можна виростити з насінинок, продається їх зараз безліч. Буде потрібна стратифікація (передпосівна підготовка). У підготовленій ємності з зволоженим грунтом насіння необхідно розкласти на поверхні, накрити плівкою і поставити ємність в холодильник на місяць. Періодично потрібно контейнер діставати і провітрювати. Після закінчення часу ємність переставити в світле місце (пакет не знімати). Сходи почнуть з’являтися приблизно через тиждень. У цей час паросткам необхідно трохи допомогти, корінці треба направити в землю (зручно використовувати сірник).

Поступово привчивши паростки до клімату в приміщенні, прибрати пакет. Поливати потрібно акуратно, можна з пульверизатора. При появі 2-3 справжніх листочків рослини розсадити по окремих ємностях. Пізніше пересадити на клумбу. Можна зробити набагато простіше – посадити насіння під зиму.

Дата публікації: 04.02.2019 img Поділитися