Дім Садиба

Які речі треба принести у сховище, укриття або погріб

У разі сигналу про повітряну тривогу потрібно всім зайти в укриття (підвал, погріб абощо). Як облаштувати сховище і які речі потрібно туди занести, щоб вам там було безпечно і комфортно?

У разі сигналу про повітряну тривогу потрібно всім зайти в укриття. Це може бути підвал або напіввідвальне приміщення житлового будинку, промислових, допоміжних та адміністративних будинків; загубленні споруди, які розташовані окремо, споруди та будівлі, які призначені для виробничих, складських і побутових потреб; заглиблені гаражі, гаражі з “ямами”, овочесховища, льохи, склади та інше; окремі приміщення на перших і других поверхах у кам’яних (бетонних) будинках, які мають мінімальну кількість зовнішніх відкритих стін, особливо без вікон.

У підвалах вікна або прорізи в стінах треба закласти цеглою (класти насухо, на глиняний або цементний розчин). Можна з двох боків поставити щити, а простір між ними засипати ґрунтом. Це захистить від ударної хвилі. Отвори пристосованих під укриття приміщень можна закладати мішками із ґрунтом або піском.

У сховищі треба обов’язково обладнати найпростішу вентиляцію і встановити протипилові фільтри з тканини. Обов’язково підготуйте місця для сидіння або лежання, наприклад, можна покласти на підлогу дошки або щити.

Нічого не піднімайте на вулиці: ні ігнашки, ні гаманці, ні телефони – це вибухівка!

Завчасно занесіть в укриття

Щоб вам було комфортно там перебувати, варто завчасно занести в укриття деякі речі:

 • ємкості з водою: питною (з розрахунку 2 л/добу на одну особу) та технічною водою (за відсутності централізованого водопостачання);
 • контейнери для зберігання продуктів;
 • ємності для санітарно-гігієнічних потреб;
 • резервне штучне освітлення (електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи тощо);
 • вогнегасники та засоби для гасіння пожежі;
 • засоби надання первинної медичної допомоги;
 • радіоприймач;
 • інструмент: лопати штикові та совкові, ломи, сокири, пилки-ножівки по дереву, по металу тощо;
 • запас продуктів тривалого зберігання (консерви, консервація тощо);
 • запас теплих речей та ковдр (їх треба зберігати у водонепроникних упаковках).

З собою – тривожну валізу

Завчасно підготуйте так звану тривожну валізу, тобто мінімальний набір необхідних речей, які у разі тривоги треба взяти з собою у сховище. Якщо у вас такої ще нема, зберіть її вже! Вона має бути завжди напоготові і стояти поряд з виходом з дому. У ній повинні бути такі речі:

 1. Документи.
 2. Аптечка.
 3. Гроші.
 4. Засоби зв’язку.
 5. Предмети особистої гігієни.
 6. Запас їжі та води.
 7. Теплі речі.
Дата публікації: 26.02.2022 img Поділитися