Діти Секрет успіху

5 важливих причин з народження читати малюкам книги

Експерти наполягають: читання таке ж необхідне дитині, як повноцінний сон і здорове харчування. Ось що воно дає…

1. Зв’язок між мамою та дитиною.

Починати читати книги малюку потрібно ще під час вагітності. По-перше, під час читання майбутня мама заспокоюється, відпочиває та відволікається від тривожних думок.

По-друге, читання вголос створює емоційний зв’язок між мамою та дитиною. Адже ще знаходячись в утробі, плоду так важливо чути голос матусі. Після народження маленька людина легко впізнає рідний голос.

2. Ранній розвиток.

Дуже важливо з раннього дитинства розвинути любов до книг. Адже кожен з нас бажає, щоб його дитина виросла розумною та освіченою. Якщо з самого малечку в малюка буде розвинена звичка до читання, то й в майбутньому його тягнутиме до книг. Діти уважно спостерігають за дорослими. Тому важливо показати правильний приклад, адже діти – це наше відзеркалення. Читайте самі – і вони повторять за вами.

Спочатку слід обрати книги з яскравими, контрастними ілюстраціями. Маленькі генії будуть вивчати картинки. Згодом вони покажуть пальчиком на малюнок, на якому буде зображено, те про що запитають дорослі.

Обов’язково читайте дітям казки та вірші. Звісно, вони не розуміють, що ви їм розповідаєте, але  ловлять кожен звук, слово, інтонацію. Читання допоможе дитині навчитися мислити і розвиватися.

3. Головне в цьому світі – встигнути набутися разом.

Проводьте більше часу з власними дітьми. Нехай читання стане вашим спільним хобі. Для дитини будь-якого віку важливою є увага батьків. Тож проведіть вільний час з користю. Почитайте книгу разом, поділіться враженнями від прочитаного. Зверніть увагу на емоції юного читача. Дайте відповіді на всі запитання, що його зацікавлять.

Мине трохи часу – і ваші дорослі діти будуть з великою любов’ю згадувати час, проведений з вами. І в майбутньому повторять все це з своїми дітьми. Тож поєднайте корисне з приємним. Результат вас потішить!

4. Ритуал читання перед сном.

Доведено, що читання має заспокійливий ефект. Всім батькам доводилося дізнатися, як часом буває тяжко вкласти дитину спати. Книга – заспокійливий засіб після насиченого дня. Почніть кожного вечора перед сном читати книгу дитині вголос. Це швидко її заспокоїть, налаштує на сон. Також вчені довели, що читання сприяє здоровому сну.

5. Збільшення словникового запасу.

Читаючи дитині, ви даєте змогу їй вивчати нові слова та розуміти їхнє значення. Завдяки цьому дитина буде більш впевнена в собі, зможе правильно говорити. Співрозмовнику завжди цікаво слухати гарну мову. В майбутньому це позитивно повпливає при влаштуванні на роботу.

Звісно, причин читати своєму малюкові з раннього віку існує ще безліч. Вчені стверджують, що до трьох років розвиток клітин головного мозку завершується приблизно на 70%.

У 6-7 років цей процес завершиться на 90%. Тому дуже важливо почати розвивати здібності малюка з раннього дитинства. Книга є завжди доступним та корисним помічником в цьому.

Автор – Аліна Глоба

 

Дата публікації: 17.09.2020 img Поділитися