Як розслабитися з маленькою дитиною: 7 технік релаксації для мами

Чи можна розслабитися з маленькою дитиною? Багатьом молодим мамам це здається чимось з серії фантастики. І зовсім даремно! Адже є такі чудові техніки, як йога, фітнес, ванни, спа-процедури й танці, в яких малюк теж може брати участь разом з вами!

Ідея спільного розслаблення стала зараз справжнім трендом. Оскільки всі ми кудись поспішаємо і дуже втомлюємося, думки про розслаблення здаються рятівними. «Навчись розслаблятися, і тоді ніякі проблеми не страшні!» Це правда: мало бути просто компетентним і справлятися з життєвими задачами, важливо робити це без напруги, невимушено і з задоволенням!

Соцмережі переповнені красивими історіями успіху в різних областях, в тому числі й в материнстві. Тепер бути хорошою мамою рівнозначно «бути спокійною і розслабленою». Адже від цього залежить благополуччя малюка. Тому, підтримуючи жінок на шляху материнства, важливо велике значення приділяти саме вмінню розслабитися.

Однак єдиного для всіх рецепту тут немає. Не можна орієнтуватися на зовнішню картинку, у кожної жінки свій шлях, і це шлях внутрішніх змін. Так чи потрібно мамам вчитися розслабленню? Звідки беруться у них спокій і впевненість?

Післяпологове відновлення

Жінці дуже важливо повноцінно відпочити після пологів. Але що це означає в реальності? Це означає, що весь перший місяць після народження дитини (а не просто кілька днів) жінці необхідно приділяти увагу своєму стану — як фізичному, так і емоційному. Їй потрібно багато тепла у всіх сенсах. Тепла постіль, тепла їжа і питво, тепла атмосфера навколо. Останнім часом стає все більш популярною процедура відновлення, яку називають «післяпологове сповивання»: жінку як би «сповивають», поетапно стягуючи її тіло по певних зонах спеціальними шарфами. Це робиться для того, щоб новоспечена мама могла зібратися (закритися) після пологів як фізично, так і психологічно. Сповивання часто також передують масажу усього тіла теплою олією і розслаблюючій ванні з травами. Все це благотворно впливає на нервову систему жінки, покращує стан її шкіри та зменшує обсяг живота, знімає м’язові блоки в спині. А ще ця процедура відмінно допомагає інтегрувати складний досвід пологів і зняти стресові переживання, пов’язані з ними. Такий досвід як би є символом переходу мами в нове життя, народження самої жінки в новій якості й подарунком їй за всі зусилля під час пологів.

Відпустити пологи

Іноді спогади про пологи такі хворобливі, що жінка ніяк не може відпустити їх. Подумки постійно повертаючись до подій, які відбувалися в пологовому будинку, в пошуку відповіді на питання «Що можна було зробити по-іншому?», мами страждають від того, що все пішло не так, як мріялося. Яке вже тут розслаблення! Для інтеграції такого об’ємного досвіду, яким є пологи, звичайно, потрібні час і психологічна підтримка. З цим запитом можна звернутися до психолога. Важливо пам’ятати, що пологи — унікальний, суто індивідуальний процес, на який впливають багато чинників. Ні в якому разі не варто звинувачувати себе за те, що сталося під час пологів! На той момент просто не могло бути по-іншому. Цей досвід важливий і цінний, навіть якщо ви вважаєте його негативним. Не бійтеся говорити про свої переживання і звертатися за підтримкою. Розслаблення приходить в результаті внутрішньої роботи, в якій ми відпускаємо очікування та ілюзії, приймаємо реальність і знаходимо в ній щось цінне для себе.

Що допоможе мамі розслабитися?

  • Післяпологове сповивання
  • Інтеграція досвіду пологів
  • Допомога і підтримка близьких
  • Психотерапія
  • Подорожі з дитиною
  • Фізична активність, йога, танці, фітнес
  • Медитації та практики релаксації

Адаптація до нової ролі

Перший рік після пологів мама адаптується до тих серйозних змін, які відбулися в її житті. Це забирає дуже багато сил! Уміння розслаблятися і відпочивати разом з немовлям істотно полегшує життя молодої мами, оберігаючи її від емоційного вигоряння. Однак часто ми самі заганяємо себе в досить жорсткі рамки, намагаючись бути «максимально хорошими мамами». І замість того, щоб дати собі право на помилки (адже ми тільки вчимося!), намагаємося відповідати якомусь недосяжному ідеалу.

Як приклад для наслідування нерідко береться життя відомих блогерів, в порівнянні з якими реальна мама, звичайно ж, завжди буде в програші. Добре, що з’являється все більше проектів, що показують реальне, а не глянсове життя мам, їх проблеми та складнощі. Наприклад, книга Анни Куусмаа та Анастасії Ізюмської «Мама на нулі», що розповідає про емоційне вигорання. Або фотопроект Дженні Льюїс «Перший день життя», що показує, якою красивою може бути жінка відразу після пологів, навіть якщо вона виглядає не ідеально.

Адаптація до ролі мами — це час змін, пошуків і помилок, час, коли ми звикаємо до нового життя. У тому числі в цей час важливо навчитися відпочивати та розслаблятися разом з дитиною.

Сон мами та малюка

Хронічний недосип — одна з основних проблем сучасних мам. Однак починати її вирішувати потрібно не з дитини, а з себе. Немовля дуже чутливе до стану мами. Якщо ви напружені, схвильовані або засмучені, йому важко заспокоїтися і заснути. Уявімо, що жінка укладає малюка і хоче, щоб він швидше заснув. Але малюк не спить, мама нервує, тоді він вже не може заснути, і так по колу. Поки крихітку не візьме на руки хтось спокійний. І немовля миттєво засинає! Так званий ефект спокійних рук. При укладанні дитини можна використовувати практику спокійного дихання, яка дуже допомагає в стресових ситуаціях і гарантує більш тривалий і спокійний сон вашому малюку.

Рецепт приємної розслаблюючі ванни для двох

Це чудова практика для спільної релаксації з малюком. Увімкніть тиху музику. Зменшіть освітлення. Запаліть свічки. Додайте в воду морську сіль. Приймайте ванну разом з малюком, покладіть його до себе на груди або на зігнуті в колінах ноги. Якщо дитина турбується, можна погодувати його прямо у воді. Таке проведення часу допомагає зняти стрес у мами, дає їй можливість відпочити й … дуже корисно для малятка.

Турбота про себе — це не разова акція

Це повинно стати частиною життя з дитиною. Багато мам розповідають, як важко було з першим малюком і наскільки стало легше з другим. З досвідом приходить розуміння того, що ніякі домашні справи не варті відпочинку мами, що внутрішній стан жінки неймовірно важливий. І нехай попередні покоління транслюють нам приклад «жертовної любові», сучасні мами шукають баланс в розподілі сил між турботою про дитину і турботою про себе. І це вірно! Тим більше що з’являється все більше місць, куди мама може прийти з дитиною і відпочити. Це сімейні кафе, салони краси, концерти в форматі «мама + малюк», заняття фітнесом, йогою і танцями. Так жінки можуть вести з дітьми цікаве життя з можливістю піклуватися про себе в компанії свого малятка.

Релакс-йога для мам

 

Це така особлива практика йоги та медитацій, яка ефективно допомагає жінці знайти енергетичний баланс між турботою про дитину і турботою про себе. Вік дітей на таких заняттях — від місяця і старші. Коли мама практикує йогу разом з малюком, то поступово вона вчиться розслаблятися в його компанії. Зазвичай на таких заняттях малюки охоче приєднуються до релаксації своїх мам, насолоджуються спокоєм разом з ними. Практики розслаблення — це головна частина заняття. Дітки прекрасно реагують на медитативну живу музику, яка супроводжує заняття, і на атмосферу медитацій. Це зайвий раз показує, наскільки сильно поведінка крихітки пов’язана зі станом мами. Сучасним мамам крім інформації про те, як виховувати дітей, життєво важливий практичний досвід розслаблення! Релакс-йога присвячена саме цьому.

Танці з дитиною

Танці з малюком відмінно підвищують настрій, тренують координацію і відчуття ритму, знімають стрес. Увімкніть улюблену музику і танцюйте. Можна чергувати швидкі та повільні композиції, танцювати стоячи, сидячи та навіть лежачи! Спробуйте переміщати увагу по тілу, танцювати то ногами, то руками, то головою, то спиною. Танцюйте до приємної втоми. А потім зробіть релаксацію. Лягайте, включіть звуки моря або спів птахів і під ці звуки відпочиньте хоча б 5-10 хвилин. Важливо розуміти, що до ролі мами теж потрібно звикнути. І тоді вам не доведеться прагнути до недосяжного ідеалу або ставити завищені рамки.

 

За матеріалами

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook