Як і чим не треба лікувати кашель в домашніх умовах

Діагностуйте проблему, зверніться до лікаря, визначте причину. Механізм, який приведе вас до здоров'я завжди залишається простим. Єдине, можна поліпшити його деталі. Але як зробити це правильно, щоб не нашкодити собі?

Є і складні курси препаратів, і прості методи лікування сухого і вологого кашлю травами. Розглянемо кожен з них окремо.

Народні методи лікування кашлю

Щоб визначитися з лікуванням, необхідно зрозуміти, який у вас кашель. Для вологого і сухого видів кашлю будуть доречні абсолютно різні методи. Адже річ у причинах.

Сухий кашель найчастіше викликаний фізичним подразеннням слизової оболонки. Це або сухе повітря, або пил / пилок. Звичайно, сухий кашель може бути характерним при застуді, але тільки на ранніх етапах захворювання.

Сухий кашель найкраще лікувати, використовуючи:

  • мати-й-мачуху, оскільки вона сприяє відхаркуванню;
  • ромашку, яка заспокоїть слизову;
  • багно м’яко зніме спазм;
  • конюшину, вона стимулює вироблення мокротиння;
  • липу, вона обволікає подразник, що спрощує його відходження з організму.

Рослини добрі також тим, що в їх склад входять ефірні олії. Вони надають дубильний і антибактеріальний ефект, що дозволяє краще боротися із запаленнями.

Вологий кашель відрізняється тим, що організм вже перебуває в стадії, коли хворобу необхідно вивести з організму. Тут потрібні цільові засоби, які будуть сприяти відхаркуванню, знезараженню та регенерації слизової.

У цьому нам допоможуть:

  • фенхель, який відомий антисептичним і секретолічним впливом;
  • евкаліпт багатий на ефірні олії, які є ефективним протимікробним засобом;
  • шавлія здатна заспокоїти і розслабити слизову оболонку, зняти запалення;
  • м’ята – найкращий помічник для заспокоєння слизової;
  • тим’ян допоможе організму вивести бактерії з дихальних шляхів.

Пам’ятайте, що трави не є аналогами ліків. Більш того, перед прийомом рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.

Медичні методи лікування кашлю

Медичні методи лікування призначає лікар. І крапка. Ніякого самолікування, порад знайомих / подруг / сусідів. Якщо ви хочете прожити довге і щасливе життя, не бійтеся делегувати повноваження професіоналам.

Відвари і настої від кашлю

Як приймати трави для боротьби із застудою?

Відвар евкаліпту

Вам знадобляться:

  • висушенние листя евкаліпта – 2 ст. л;
  • кип’ячена гаряча вода – 200 мл.

Кладемо листя в невеликий ківш, заливаємо водою і прогріваємо на водяній бані 15 хвилин. Знімаємо з вогню, даємо 45 хвилин, щоб відвар охолов. Проціджуємо, доводимо гарячою водою знову до 200 мл. Використовувати з розрахунку 1 ст. л. для дорослої людини на 200 мл води, і полоскати горло 3-4 рази на добу. Для дітей – 1 ч. Л. на 200 мл води.

Відвар ромашки

Вам знадобляться:

  • висушенние листя ромашки – 3 ст. л;
  • кип’ячена гаряча вода – 200 мл.

Спосіб приготування такий самий, як у евкаліпта. 15 хвилин на водяній бані і 45 хвилин на охолодження. Приймати теплий настій слід 3 рази на день після їди.

Що посилює сухий кашель?

Основних противника 2:

  • муколітики, які посилюють виділення мокротиння;
  • сухий мікроклімат в приміщенні.

Відхаркувальні препарати – це дійсно благо. Але тільки в тому разі, якщо джерело кашлю знаходиться «в глибині». Якщо кашель поверхневий, то муколітики лише ускладнять ситуацію. Мокротиння буде накопичуватися і може викликати серйозні ускладнення: бронхіт і / або пневмонію.

Сухий мікроклімат – це подразник. Нервові закінчення слизової сигналізують про те, що щось йде не так, і організм намагається виправити ситуацію. Так виникають спазми, які посилюють дискомфорт.

Основні помилки при лікуванні вологого кашлю

Головна небезпека – це антибіотики. Немає нічого більш безвідповідального, ніж використання антибіотиків при кашлі. При цьому, не має значення, про який вид кашлю йдеться.

Важливо зауважити, якщо антибіотики призначив лікар – то їх необхідно приймати, як написано. Але самостійне їх споживання небезпечно з кількох причин.

  1. Кашель може викликати ряд причин, і бактерії – одна з багатьох. Простіше кажучи, те, що ви проп’єте антибіотики, буде марно. І це в кращому випадку.
  2. Курс антибіотиків завжди зачіпає мікрофлору і ряд внутрішніх органів. Тому лікарі завжди прописують після-курсову терапію. Підбирається вона під конкретний вид антибіотиків.
  3. Лікування нтибіотиками триває конкретний термін. Категорично заборонено самостійно припиняти лікування. Бактерії можуть вціліти, розвинути резистентність і тоді подальше лікування буде марним і закінчиться смертю.

Ваше здоров’я – у ваших руках. Бережіть себе.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook