Як схуднути раз і назавжди. Консультує експерт зі схуднення

Дієти, фітнес-марафони, заняття спортом не допомагають, і вага все одно повертається? Експерт пояснює, у чому причина, і що робити, щоб схуднути раз і назавжди.

Чому кілограми повертаються

Знайомтесь, Галя. Після університету вона швиденько, ніби хвилюючись що всіх розберуть, вискочила заміж. Одна дитина, друга, і до Галі прилипло 20 кілограмів жиру, сховавши в собі і осину талію, і колись тендітні ноги, що зводили хлопців з розуму. Сіла Галя на гречану дієту, і за місяць скинула 15 кг. А за два наступні – набрала назад, а потім ще 5 і ще 5.
Запахло весною, все зеленіє, а Галя не рада, на озеро не піде, на море не поїде – соромно, хоч бери та й жир в труси заправляй. Купила рожеві кросівки і бордовий спортивний костюм, почала бігати. Заболіли коліна, підвернула ногу. Кінець пробіжкам.
Далі була яблучна дієта. За нею кефірна, «десять пелюстків» і дієта якоїсь співачки. Потім фітнес-марафон. Пізніше здорове харчування і жироспалюючі вправи з ютюбу.
Що б не пробувала Галя, скільки б кілограмів не скидала, вони вертаються, ще й друзів приводять. В дзеркало Галя не дивиться, гидко. Друге підборіддя дратує і ті щоки, хай їм грець! Досить! Досить! Досить!

Що робити, щоб вага не поверталася?

Якщо у вас є зайва вага, це означає лише одне: спосіб життя, який ви ведете призводить до гіперфагії (переїдання). Скільки разів і як би ви не худнули, зайві кілограми завжди будуть повертатись. Це закономірно. Є люди, які не поправляються, хоч фітнесом не займаються і до рота пхають що хочуть і скільки хочуть. Є такі, але це не про вас, ви не з тих щасливчиків, ваш ліпостат (гіпоталамус, який регулює масу тіла) дає збої. Як тільки ви розслабляєтесь, зайві кілограми так і липнуть до вас. Як тільки ви вертаєтесь до вашого звичного способу життя, ви поправляєтесь, знову і знову. Ваш звичний спосіб життя вам не підходить. Вам прийдеться його змінити, іншого шляху нема. І діяти прийдеться в двох напрямках.
1 напрямок – підвищення рухової активності.
  • Почніть більше рухатись в побуті: більше гуляйте, ходіть пішки на роботу, паркуйтесь далеко від місця призначення, виходіть на зупинку раніше з маршрутки.
  • Тренуйтесь. Виберіть той вид фізичної активності, який вам більше до душі: любите гантелі піднімати – піднімайте, кайфуєте від плавання – вперед. Робіть це постійно, регулярно і систематично.
2 напрямок – раціональне харчування.
  • Людина переїдає, бо споживає надто багато солодкої, жирної та солодко-жирної їжі.
  • Менше білого хліба, солодощів, ковбас та відбивних.
  • Зменшивши вживання смачної (якої хочеться їсти багато) солодкої, жирної та солодко-жирної їжі, збільшивши вживання овочів, фруктів, нежирного м‘яса, риби, злакових, бобових та нежирної молочної продукції – продуктів, які добре стимулюють ситість – переїсти буде вкрай важко.
Як і в будь-яких починаннях, спочатку буде важко. Пам’ятайте, наше повсякдення – набір звичок, людина – клубок звичок. Негативні звички не потребують докладання зусиль, тоді як над конструктивними прийдеться попрацювати.
Спочатку прийдеться робити через «не хочу», потім буде все легше і легше, а в певний момент ви зловите себе на думці, що і вправи вам подобаються, і свіжі овочі – не така вже й гидота.
Це щодо утримання результату. А перед тим як його утримувати, спочатку його треба досягти. Нагадую, для схуднення потрібен гіпокалорійний спосіб життя. А це така організації рухової активності та харчування, при яких організму бракує калорій.
Консультує експерт зі схуднення Віктор Мандзяк

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook