Не правильне харчування (ПП), а дієта!
Взагалі, дієта – це організація харчування, а в більш вузькому розумінні – організація харчування для певної групи людей чи для досягнення конкретної цілі (цукровий діабет, подагра, схуднення, збільшення м’язевої маси і т.д.)
А те що термін “дієта” асоціюється в людей з голодною відразою до гречки (гречана дієта) – результат впливу на кору півкуль головного мозку пересічного homo псевдо-гуру нутриціології чи дієтології.
Якщо ви очікуєте, що я вам тут напишу, що вам їсти на сніданок, обід та вечерю, то дзуськи. Вам прийдеться думати. Справа в тому, що в кожного з нас маса тіла відрізняється, як і кількість жиру в організмі чи рухова активність. Дієта для схуднення – індивідуальна річ. Тут же я опишу важливі моменти, які часто упускають з виду фітнесисти.
Яка дієта потрібна для схуднення?
Гіпокалорійна високобілкова дієта – це висновок, до якого прийшли всі адекватні сапієнси на земному шарі, що так чи інакше дотичні до процесу схуднення (вчені, дієтологи, нутриціологи, фітнес-тренери і т.д.).
Приставка “гіпо” – грецьке слово, що означає зниження чи нестачу: гіпоксія – нестача кисню, гіпотермія – нестача тепла. Гіпокалорійна дієта – відповідно, організація харчування, при якій організму бракує калорій. “Високобілкова” означає, що в ній має бути багато білка.
Скільки має бути того білка?
Білок – найситніший нутрієнт, який чудово розправляється з голодом. Як бонус, він береже мускули, результат – ефектна фігура. А ще має високий термічний ефект їжі – високі енерготрати на його засвоєння.
Рекомендація по вживанню білка для пересічного homo – 0,8 г/кг маси тіла. Високобілкова дієта має містити протеїну не менше 1,5 г/кг маси тіла.
Озброєні знаннями фітнесисти знають, що якщо вони отримуватимуть менше калорій, ніж потребує їхнє тіло – вони будуть худнути. Фокусуючись на цьому, вони часто допускають фатальну помилку: не звертають увагу на те, з яких джерел вони отримують ті калорії. Налягаючи на продукти з високою щільністю енергії, скрупульозно записуючи все в спеціяльну програму, яка рахує калорії, фітнесист стикається з диким голодом, що веде до зриву з дієти.
Де брати вуглеводи?
Фітнесисти їдять надто багато каш при схудненні. Пам’ятайте, крупи – продукти з досить високою щільністю енергії. Хочете бути ситі на дієті – налягайте на овочі. Клітковина і великий об’єм овочів на задану калорійність не дозволять розгулятись апетиту.
РЕЗЮМЕ
Плануючи дієту для схуднення, пам’ятайте, що організм легко відчуває “гіпокалорійність”, посилюючи голод. Вживайте багато білка та овочів, щоб бути ситим на дієті, інакше зрив і кониць (кониць – карпатський діалект, що означає “кінець”). Ви досі вважаєте, що дієта – зло і вірите в абстрактне ПП?
Консультує експерт зі схуднення Мандзяк Віктор
Post Views: 34