Здоров'я та краса Сам собі лікар

Чому люди не худнуть на здоровому харчуванні?

Якщо у вашому розумінні “здорового харчування” – це цукор замінений на мед чи сухофрукти, горіхи – здоровий перекус, а авокадо – цілющий фрукт, схуднення вам не бачити, як свого лівого вуха. Чому – пояснює експерт.

Вважається, що сісти на “правильне харчування” – це коли ти їв все, що жується, пив все, що ллється, а в певний момент тебе переклинює, ти виключаєш солодке і жирне з раціону, починаєш давитися вівсянкою на воді, перед якою випиваєш склянку теплої води з лимоном, не їси після шостої і ще виконуєш якісь танці з бубном в тому ж дусі. Знайомо?

Таке знущання над собою не має нічого спільного зі здоров’ям, адже істинне здорове харчування – це харчування, при якому організм отримує всі необхідні нутрієнти без надлишку енергії. І мордувати свій харчовий інстинкт, виключаючи певні продукти з раціону, сенсу нема: здоров’я воно не додасть, а от призвести до орторексії – розладу харчової поведінки, може з легкістю.

Це простонародне, побудоване на аскетизмі “здорове харчування” продовж статті я братиму в лапки.

Правда така, що на здоровому харчуванні схуднути неможливо, потрібна гіпокалорійна/дефіцитна дієта. Але багато хто заперечить: “Я схуднула на 5/10кг на правильному харчуванні. А дієта – це зло, не пиши дурниць!”

Чому можливе схуднення на “здоровому харчуванні”?

Людина любить солодке, солодко-жирне та солоне. Це нам еволюційний дарунок наших предків, яким бракувало калорій. Харчовий інстинкт ще не встиг адаптуватись до надлишку калорій, він досі думає, що ми голодні в савані.

Якщо вам поставити рамки, при яких ви не зможете їсти те, що любите, логічно припустити, що ви будете їсти менше? Правда ж? А якщо вам поставити ще й часові рамки, на кшталт: не їж після шостої?

Імовірність того, що ви будете недоїдати, і відповідно худнути дуже висока. Але навіщо викручувати собі яйця (якщо ви чоловік), відмовляючись від солодкого і т.д., коли можна худнути більш комфортно? Ви несвідомо сідаєте на гіпокалорійну (щоправда, дуже перекошену) дієту, а всім кажете, що дієта – зло, і у вас здорове харчування.

Але не всі худнуть на “здоровому харчуванні”

Якщо у вашому розумінні (в кожного воно своє) “здорового харчування” – це цукор замінений на мед чи сухофрукти, горіхи – здоровий перекус, а авокадо – цілющий фрукт, схуднення вам не бачити, як свого лівого вуха.

На “здоровому харчуванні” досягнути кінцевого результату не вийде. Адже відмови від певних продуктів може бути мало, коли прийде метаболічна адаптація. А вона приходить до кожного, хто худне.

РЕЗЮМЕ: схуднути без дефіциту енергії неможливо. Якщо ви худнете, у вас свідомо/несвідомо гіпокалорійна дієта, як би ви це не обзивали.

Консультує тренер Мандзяк Віктор, його сторінка в instagram: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/

Дата публікації: 18.08.2020 img Поділитися