Здоров'я та краса Краса

Як легко перейти на здорове харчування: 7 простих кроків

Багато хто хотів би перейти на правильне харчування, але вважається, що зробити це не так вже просто. На ділі ж все значно легше, ніж нам здається. Ми розповімо, яких базових правил варто обов’язково дотримуватися.

Здорове харчування – це спосіб життя, правильні звички і шанобливе ставлення до свого тіла і здоров’я. Прийнявши для себе необхідність змін в звичному укладі життя, люди починають шукати відповіді на запитання, як перейти на правильне харчування? З чого почати?

За статистикою, людині, для того щоб виробити якусь звичку, потрібен тільки двадцять один день. Так, якщо ви хочете почати харчуватися правильно, то для вас головне витримати ці три тижні, а далі організм звикне, і підтримка даного режиму не буде для вас складною.

1. Раз і назавжди привчіть себе їсти невеликими порціями приблизно п’ять разів на день – через кожні три години. Щоб для вас це було простіше, можете замінити звичний посуд і столові прилади аналогічними виробами меншого розміру: ви не будете почувати себе обділеними, бачачи великий посуд практично порожнім.

2. Правильне харчування в обов’язковому порядку передбачає сніданок. Складатися він повинен зі складних вуглеводів – найкращими вважаються наші улюблені гречка і вівсянка, а також кисломолочних продуктів і фруктів. Останні краще їсти як мінімум хвилин через двадцять після основного прийому їжі, що допоможе уникнути неприємних процесів бродіння.

Ідеальним обідом стануть білки з овочами, а вечерю краще робити максимально нежирною, наприклад, обмежуватися сиром або кефіром. Корисні перекушування правильне харчування також припускає.

3. Пийте достатньо рідини – не менше двох літрів на день. Також вкрай корисні зелені і трав’яні чаї. А ось газовані води і соки – варіант не найкращий. Краще просто їжте фрукти і ягоди.

4. Якщо ви жити не можете без пари часточок шоколаду або тістечка, то немає сенсу зовсім собі їх забороняти. Але їжте все це строго до полудня. Що стосується цукру, то зловживати ним не можна, а ще краще цілком замінити його медом – це не менш смачно, і куди більш корисно.

5. Від білого хліба та випічки краще відмовитися: вони не несуть нашому організму ніякої користі. Краще вибирати висівкові або житні вироби.

6. У вашому раціоні має бути достатньо білків. Це не тільки м’ясо і риба, але й інші морепродукти та гриби, які регулярно повинні з’являтися на нашому столі.

7. Раз на тиждень ви можете влаштовувати собі розвантажувальні дні. Так процес схуднення буде йти швидше і продуктивніше, а ви будете відчувати приємну легкість. Краще вибирати той продукт, який вам подобається, будь то кефір, яблука або грейпфрути.

Якщо вам важливе ваше здоров’я і самопочуття, то перейти на правильне харчування не складе ніяких труднощів. А ті позитивні зміни, які ви відчуєте почавши правильно харчуватись, не дозволять повернутися до старого і шкідливого способу життя.

Дата публікації: 19.03.2019 img Поділитися