Життєві історії Здоров'я та краса

Хвороба як гість: три дні не годуй – і сама піде

Рівнянин розповів про ефективний метод боротьби із хворобами: допомагає голод і гаряча вода. “Випробував на собі – працює, – каже чоловік. – Тепер ділюся з вами”.

“ГРВІ – противна річ: хочеш на роботу швидше повернутися, толком не відлежишся, а тоді ще місяць кашляти можеш”, – розповідає рівнянин Олександр Кушнір.

Уже минуло п’ять років, відколи друг розповів йому про цей цікавий спосіб лікування застуди. Замість десяти днів підвищеної температури, шмаркання і кашлю, тепер він одужує за два дні. Цей метод боротьби із застудою цікавий тим, що він елементарний і безоплатний.

“Друг тоді сказав: «А спробуй-но старий тибетський спосіб: кілька днів нічого не їж, а тільки пий гарячу воду. Як рукою зніме!», – провадить Олександр.

Словом, за перших ознак застуди треба перейти на режим повного голодування (від однієї до двох діб). До речі, цей метод – голодування – проти застуди рекомендував ще Поль Брегг. Окрім цього, дводенне голодування рекомендують також для екстреного очищення крові.

“Голодувати два дні не дуже складно, – запевняє чоловік. – Через 5–6 годин після початку голодування дуже хочеться їсти, а потім через кожні кілька годин. Хитрість у тому, що як тільки хочеться їсти, треба випивати одну-дві склянки гарячої води – і голод минає”.

Спершу перестає боліти горло, потім зменшується нежить і кашель, якщо він устиг з’явитися.

“Наступного ранку я вже можу з гарячою водою з’їсти кілька сухариків, а можу і без них обійтися. Увечері краще теж потерпіти, а третього дня можна їсти, але краще не переїдати. Мені допомагає. Звісно, усі ми різні, тому комусь може не допомогти, а кому взагалі голодувати протипоказане. Але якщо ви в основному здорові, думаю, побічних ефектів бути не має, і голодування вам також допоможе прогнати застуду”.

Лікарі пояснюють одужання таким чином: голод викликає стрес. Захищаючись від стресу, організм виділяє велику кількість енергії, і це допомагає впоратися із простудами чи іншими захворюваннями і до того ж на деякий час підняти настрій.

Стрес можна викликати й іншими способами, наприклад відвідуванням лазні, або пробіжкою, чи інтенсивним тренуванням. У цих випадках «стресовий» гормон може допомогти у боротьбі з будь-якою недугою.

У медичній практиці використовують, наприклад, преднізолон – цей гормон «імітує» стрес і підсилює захисні реакції організму, наприклад знімає запалення.

Аюрведа вважає, що будь-яка проблема зі здоров’ям починається у травному тракті, тому лікування теж варто починати звідти. У хворому тілі травлення повільне, шлунок і кишківник погано справляються зі своєю роботою. Їжа, безумовно, потрібна, але на її травлення йде енергія. Коли ж організм ослаблений, краще, щоб усі його сили йшли на боротьбу з хворобою.

Дата публікації: 07.07.2018 img Поділитися