5 міфів про здорове харчування

Виявляється, коричневий цукор зовсім не корисний, а у шпинаті мало заліза.

Шпинат не треба вихваляти за його вміст заліза, бо ми засвоюємо заледве 1%. Помідори у салат треба спершу полити заправкою, перш ніж різати туди огірок. Не обманюймо себе стосовно коричневого цукру, в його ложечці тільки на 3 ккал менше, ніж у ложечці білого.

У шпинаті багато заліза

Результат пошуку зображень за запитом "шпинат"

Добра новина для тих, кого в дитинстві мучили шпинатом. «Шпинату можна попоїсти час від часу, але не варто його вихваляти як прекрасне джерело заліза», – каже почесний доктор Малгожата Дривень із Головної школи сільського господарства (Варшава, Польща). Рослинні продукти як джерело заліза геть себе не виправдовують. Таку само кількість заліза, що у шпинаті, ми знаходимо у яловичині, однак із зелені засвоюємо його тільки 1%, а з яловичини – аж 20%.

Огірки не їсти?

Результат пошуку зображень за запитом "огірки"

Чи поєднання огірка з помідором може бути небажаним для нашого здоров’я? Аж ніяк, але треба з ними поводитися відповідно. Деякі рослини (серед них і зелений огірок) містять ензим, який викликає окислення і розпад вітаміну С. Тому, коли ми ріжемо в салат, багатий на вітамін С, паприку чи помідор, то їх треба спершу полити заправкою з жиром, наприклад, оливковою олією. Вона вберігає ці овочі від впливу ензимів огірка. Тільки скропивши їх чимось жирним, можна далі різати в салат, вони вже не відбиратимуть вітамін у порізаних помідорів.

Доктор Дривень запевняє, що не треба боятися поєднувати різні продукти. Немає сенсу застосовувати дієти, які радять відокремлене харчування різними продуктами. Коли ми щось їмо, гормональний сигнал виникає автоматично, і створюються відповідні ензими, які розщеплюють відповідні продукти.

«Не існує фізіологічного підтвердження того, щоб не їсти різних продуктів за один прийом їжі. Зовсім навпаки. Існують дуже корисні поєднання, складові частини яких допомагають засвоєнню поживних речовин одне одного. Свіжі овочі, фрукти, вжиті з м’ясом, роблять так, що вітамін С збільшує засвоєння заліза. Якщо до кави додати молока, тоді кальцій із молока блокує щавлеву кислоту і вберігає від вимивання кальцію з організму», – наводить приклади дослідниця.

Пити багато молока корисно

Результат пошуку зображень за запитом "молоко"

«Пий молоко, виростеш великий?». Так, але це спрацьовує тільки в окремих випадках. У нашій частині світу, а також для кочових племен – бедуїнів, туарегів, номадів – молоко становить основу харчування. Однак більшість людей на світі генетично не можуть перетравлювати лактозу, тобто не можуть пити молоко. Серед деяких етнічних груп його не можуть споживати 75% популяції, інколи і всі 100%. «Їхні організми не виробляють ензиму, який розщеплює цей вид цукру. До них належать більшість мешканців Азії, весь Китай, на Близькому Сході – араби, греки-кипріоти, євреї-ашкеназі; в Африці – мешканці Нігерії, племена гауса і банту, а також всі етнічні групи й раси, які населяють Південну та Північну Америки», – каже доктор Дривень.

Добре засвоюють лактозу близько 30% населення планети. До цієї групи належить насамперед кавказька раса, кочівні африканські народи, в Індії – мешканці Пенджабу і Нью-Делі. Мовляв, через брак сонця у людей, які заселяли північні території, організм виробив здатність збільшувати засвоєння кальцію з їжі, зокрема через споживання лактози з молоком.

Коричневий цукор корисніший

Результат пошуку зображень за запитом "коричневий цукор"

Не маймо також ілюзій щодо коричневого цукру. Мікроскопічні рештки мінеральних складників він може містити тоді, коли має додаток із меляси. Його калорійність не набагато менша від звичайного білого цукру. Різниця становить приблизно 3 ккал на одну ложечку.

«Найважливіша різниця – у ціні. Крім того, деякі виробники, заохочені популярністю коричневого цукру, просто фарбують білий цукор, і він уже не має нічого спільного з неочищеним коричневим», – каже доктор Дривень.

Цитрина шкідлива

Результат пошуку зображень за запитом "лимон"

Зате можна спокійно пити чай із лимоном. Всупереч думкам, що зринають час від часу, цитрина зовсім не така шкідлива. Цей погляд узято з того, що в чайному листі й чайних мішечках міститься алюміній. Проте його можна знайти в усіх харчових продуктах, а також у повітрі та питній воді.

Якщо ми додамо лимон до чаю, тоді вочевидь алюміній переходить у чайний настій. Цей ефект можна мінімалізувати, кладучи лимон уже після того, як вийняли заварку з чашки. Проте навіть якщо ми цього не зробимо, то з чаєм можемо випити щонайбільше 1/50 алюмінію, який споживаємо протягом тижня з іншими харчами.

За матеріалами: Deon.pl

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook