кіт лінь

Звідки береться лінь і як з нею боротися, – рецепт психолога

Якщо лінь починає заважати досягати поставлених цілей, - пора з нею боротися. Психолог підказує дієві способи.

Звідки береться лінь, чому лінуватися – це не завжди погано, а іноді навіть корисно, і як боротися з лінню, – пояснює психологиня Наталія Гаврилова.

Лінь може бути корисною

Лінь – це стан, коли людина не хоче щось робити, перебуває в застої і проводить час без особливих зусиль. Лінь може виявлятися в різних формах, але в основному це відсутність мотивації до активної діяльності.

На перший погляд, лінь – це щось негативне і шкідливе, що заважає нам досягти бажаних результатів у роботі, навчанні чи якійсь іншій діяльності. Однак, з іншого боку, лінь може бути і корисною, оскільки вона дозволяє нам відпочити, розслабитися і відновити сили для подальшого виконання поставлених завдань і досягнення цілей.

Проте коли лінь стає звичкою і постійно заважає нам у нашому повсякденному житті, це стає проблемою. Але як із нею боротися?

9 порад святих, як побороти лінь

Як боротися із лінню

Насамперед, необхідно з’ясувати причини лінощів. Це може бути:

  • втома,
  • перевантаження,
  • стрес,
  • нестача вітамінів, з
  • погане самопочуття,
  • просто небажання робити те, що треба.

Якщо лінощі викликала втома чи нездужанням, перший крок до їх подолання – це відпочинок та відновлення сил. Влаштуйте собі розумну перерву, віддайтеся сну чи легкій фізичній активності для відновлення енергії.

Якщо ж причина криється у відсутності мотивації, варто переглянути свої цілі та завдання. Можливо, вони надто амбітні та нереальні, що викликає страх невдачі і, як наслідок, лінь. У цьому випадку розбийте великі завдання на менші, досягнення яких приноситиме вам задоволення і зміцнюватиме вашу впевненість у собі.

Важливим чинником у подоланні лінощів є організація робочого простору та режиму дня. Облаштуйте робоче місце таким чином, щоб на нього було приємно дивитися і там перебувати. Складіть графік свого дня, в якому враховано час для роботи, відпочинку, спорту, спілкування з близькими тощо.

І, звичайно, не забувайте про позитивне мислення. Адже ставлення до ситуації може докорінно змінити її сприйняття. Не звертайте увагу на те, що ще треба зробити, радійте тому, що вже зроблено!

На закінчення хочеться відзначити, що боротьба з лінощами – це не одноденна робота. Це процес, що потребує часу та зусиль. Але запам’ятайте, що кожен крок, зроблений у напрямку своєї мети, – це вже перемога над лінощами. Головне – не зупинятися на досягнутому та рухатися лише вперед.

Відчуваю апатію і спустошення: як знову захотіти жити

Авторка – психологиня Наталія Гаврилова

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook