Духовність Сім'я

Чому не можна нести на кладовище штучні квіти

Не несіть мертвим мертві квіти!

Є така традиція – на Провідну (поминальну неділю) відвідувати могили померлих родичів. Традиційно на кладовище несуть штучні квіти. Але священики закликають не робити цього у жодному разі!

Магазини і ринки напередодні Провідної неділі рясніють штучними квітами, які охоче скуповують люди і несуть на могили своїх рідних. Священик Микола Вихор, благочинний Шацької округи, закликає вірян відмовитися від штучних квітів на кладовищах, – пише Район.Шацьк.

“За людей, які вже відійшли до Бога, краще помолитися, запалити свічку, дати милостиню, проте не потрібно вшановувати їхню пам’ять мертвими квітами на могилах”, – наголошує священик.

Яскрава штучна квітка насправді виглядає гарно, до того ж не потребує ніякого догляду. Проте варто пам’ятати, що пластик розкладається щонайменше 100 років, а його на кладовищах – тонни. А при спалюванні цієї «краси» в повітря йде велика кількість шкідливих для здоров’я, смертельних речовин. Найбільшу небезпеку представляють діоксини – сильні канцерогени, які небезпечні в будь-яких концентраціях. Крім онкологічних захворювань, вони можуть викликати придушення імунітету, безпліддя, природжені патології.

Протоієрей Микола Вихор закликав парафіян відмовитися на Проводи від смертоносної «краси» – пластикових квітів.

“Душі наших близьких не потребують матеріальних речей, а тільки наших молитов. Гроші, які ви хочете витратити на штучні квіти, дайте на лікування хворої дитини чи пожертвуйте тим, хто цього потребує. Це більше допоможе мертвим і не матиме страшних наслідків для нашого здоров’я, наших дітей і внуків. Зрештою, посадіть на могилі живі квіти”, – закликає священик.

Дата публікації: 08.04.2022 img Поділитися