Здоров'я та краса Консультація лікаря

Зібралися у спортзал? Спочатку відвідайте лікаря!

Зібралися у спортзал? Чудова ідея! Але перед цим обов’язково відвідайте лікаря. Бо тренування не тільки приносять користь, а й можуть нашкодити здоров’ю. Ось які обстеження варто зробити…

Що варто обстежити? Якщо ваша мета – схуднення, то перед тим як братися за гантелі і сідати на тренажери, варто з’ясувати, чому ви набираєте зайву вагу. І обов’язково скоригувати харчування.  Тоді ви швидше і легше досягнете бажаного результату, і він буде стійким. Якщо є проблема зайвої ваги, варто проконсультуватися з ендокринологом, можливо, винні гормони і їх треба підкоригувати, щоб робота у залі не була даремною.
Також перед тим, як суттєво збільшувати свої фізичні навантаження, потрібно здати певні аналізи – як мінімум, загальний аналіз сечі та крові. Які додаткові обстеження потрібно пройти, може визначити сімейний лікар. Тому перед тим, як купувати абонемент в спортзал, запишіть на консультацію до лікаря. У деяких випадках заняття у спортзалі лікар може відкласти або й узагалі заборонити, порекомендувавши інші фізичні навантаження. Пам’ятайте, що тренери у спортзалі – не лікарі, і вони не знають ваш стан здоров’я і дозволені навантаження. А підбирати тренування самотужки ризиковано навіть для абсолютно здорової людини.
Імовірно, у деяких випадках доречними будуть консультації кардіолога, ортопеда, гастроентеролога та інших спеціалістів. Чи вони потрібні, визначити може сімейний лікар, тому до нього треба звернутися обов’язково.
Хороший тренер перед початком занять обов’язково запитує, чи немає у вас проблем зі здоров’ям. І перед тим, як відповісти, що у вас все гаразд, треба переконатися у цьому. Якщо ви добре почуваєтеся, це ще не означає, що ви цілком здорові і в роботі організму справді немає ніяких збоїв.
Дата публікації: 03.12.2020 img Поділитися