Здоров'я та краса Сам собі лікар

Як приймати кальцій і магній, щоб був результат

Усі знаю, що нашому організму вкрай необхідно отримувати достатньо кальцію та магнію. Але при цьому далеко не всі знають, як приймати ці препарати.

Як приймати кальцій

Кальцій забезпечує ріст і міцність кісток. Препарати кальцію бувають двох видів:

  1. Цитрат кальцію (його можна приймати як під час їди, так і окремо).
  2. Карбонат кальцію (дешевший варіант) розщеплюється при дії шлункового соку, тому його краще приймати під час їжі.

Якщо вам призначили підвищену дозу кальцію, краще не приймати його за раз. Для кращого засвоювання добову дозу кальцію слід розділяти на кілька прийомів (наш організм не може засвоювати більше 500 міліграм кальцію за раз). Можна приймати зранку і ввечері.

В ідеалі кальцій не можна приймати одночасно з полівітамінами або магнієм, що містять залізо, оскільки організм не зможе належним чином впоратися з переробкою обох речовин. Однак деякі дослідження відзначають, що кальцій допомагає заснути, а багато виробників поєднують кальцій і магній в одній (як правило, дуже великій) капсулі. Забезпечуючи баланс кальцію та магнію, слід також пам’ятати, що їх треба ще збалансувати вітамінами K2 та D.

Майте на увазі, що добавки кальцію можуть взаємодіяти з певними лікарськими засобами, включаючи антибіотики, ліки від остеопорозу, ліки для регуляції кров’яного тиску, антациди, ліки проти судом та засоби для контролю рівня холестерину. Спільний прийом лікарських засобів та кальцію в одних випадках призводить до того, що організм засвоює більше ліків, в інших – менше. Таким чином, дуже важливо обговорити з лікарем, як призначені вам лікарські засоби можуть взаємодіяти з кальцієм (або будь-якою іншою прийнятою вами добавкою).

Як приймати магній

Магній потрібен для нормальної роботи нервової системи, допомагає тримати кров’яний тиск у нормі та бере участь у формуванні кісткової маси (спільно з кальцієм). Про брак магнію в організмі може свідчити нудота, втрата апетиту та загальна слабкість.

Препарати магнію найкраще вживати ввечері, перед сном. Річ у тому, що цей мікроелемент має властивість покращувати сон, робити його більш глибоким і міцним. Також магній корисний людям, які відчувають судоми у м’язах.

Магній у деяких людей може викликати пронос. у такому разі варто зменшити дозування.

Дата публікації: 11.02.2022 img Поділитися