ГРВІ

Лікар про ГРВІ: “Деякі ліки допомагають тільки аптекам, а не хворим”

Що робити, якщо починається застуда? Як правильно збивати температуру і промивати ніс? Які ліки при ГРВІ зовсім не діють? Від яких дідівських методів може стати ще гірше? А що насправді допомагає? Розповідає лікар.

Консультує лікар Олександр Прокопчук

Застуда. Хто винен?

На сьогодні відомо більше 200 вірусів, здатних викликати застуду. При чому один конкретний випадок викликають 3-4 віруси одночасно. Для чого це потрібно знати? А для того, що так звані противірусні препарати допомагають виключно аптекам, в яких продаються.

Що робити при ГРВІ?

 1. Багато пити теплого. Багато – це 1,5-2 л понад норму. Теплого – це означає, не гарячого. Підійдуть чаї, компоти з сушки і т.д. Можна мінеральну воду, але тепла негазована мінералка – сумнівне задоволення. Навіщо? Щоб краще збивалася температура, додатково зволожувалося горло.
 2. Ліжковий режим. Можна з “грілкою” на усе тіло.
 3. Якщо температура? Є два препарати для її зниження: Парацетамол та Ібупрофен. Можна збивати й старим добрим Аспірином, але є ризик опинитись у гастроентеролога з виразкою. Якщо температура впала з 39 до 38, то препарат ДІЄ… Не треба ставити гаком свій імунітет, збивши її до 35.
 4. Промивати ніс. Можна повірити рекламі, що ота водичка з сіллю за 200 грн – з дна Адріатичної впадини, а можна взяти звичайний фізіологічний розчин (баночка для капання) за 10 грн і промивати носа ним. З приводу крапель, всіляких там “-золінів”, що пробивають ніс… Неконтрольоване їх використання призводить до ХРОНІЧНОГО нежитю. Сумнівний результат лікування .
 5. Прохолодне вологе повітря. А не так, як у нас звикли: приходиш на виклик, в кімнаті +26 і повітря таке, що можна сокиру вішати.

Про ліки при ГРВІ

 • Антибіотики. Це препарати, які діють на бактерії і ВЗАГАЛІ не діють на віруси. І якщо при вірусній інфекції хочеться “пропити для профілактики” антибіотики – краще взяти проносне. Ефект на вірус буде такий самий, ще й “на душі стане легше”.
 • Засоби від кашлю. Їх є багато видів. І на сьогодні не існує чіткої думки, щодо їх ефективності. Тому краще проконсультуйтесь з лікарем.
 • Препарати для горла. Використовуючи їх пам’ятайте, що вони ВИКЛЮЧНО знімають симптоми і абсолютно ніяк не пришвидшують одужання.

Про народні методи лікування ГРВІ

 • ОБТИРАННЯ ВОДОЮ З ОЦТОМ. Було проведено дослідження, де одну групу пацієнтів натирали водою з, оцтом, а інших просто водою. Матч завершився з рахунком 1:1.
 • ПАРИТИ НОГИ. Що ми робимо? Спочатку збиваємо температуру (бо не можна при гарячці парити ноги), а потім пхаємо ноги в миску з гарячою водою. Там в розширених судинах кров нагрівається і прямує в підмишечну впадину… Туди ми вставляємо градусник, а там, бац!, 38,2 ОС… І вся процедура повторюється по колу.
 • ГІРЧИЧНИКИ і БАНКИ. У бідолахи гарячка і озноб?!.. Йому просто категорично потрібно, ще кілька синяків на спині зробити.
 • МЕД ІЗ САМОГОНКОЮ (практичний випадок). Нагріти мед до такої температури, щоб можна було розвести його з самогоном. І так: пів клянки меду і стільки ж самогону, розмішати і випити. Потім залізти під пухову ковдру і для максимальної епічності накритись зверху ще й кожухом. І на ранок застуду як рукою зніме. Пряма мова очевидця, котрий спробував даний метод на собі: ” Зробив все як треба, заліз під ковдру… Тіло ломить, серце вилітає… Лежу і думаю: якщо до ранку не крякну, то фіг з ним, з тим нежитем”.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook