Заварний зефір – вдалий перевірений рецепт

Домашній зефір не є таким приторним і солодким, як магазинний. Він подобається навіть тим, хто не полюбляє такі солодощі.

Домашній зефір не є таким приторним і солодким, як магазинний. Він подобається навіть тим, хто не полюбляє такі солодощі. Технологія приготування заварного зефіру трохи відрізняється від традиційної. Спробуйте і цей варіант – на самому яблучному пюре, без додавання інших фруктів.

Зефір можна робити як за допомогою планетарного міксера (це звичайно набагато зручніше), так і ручного. Цього разу авторка рецепту робила його ручним міксером. Він достатньо потужний. “Правда, потрібно добре рухатися, бо однією рукою я збивала білок, а іншою підмішувала сироп і вимірювала його температуру”, – зазначає господиня.

Заварний зефір

  • Для сиропу: 200 г яблучного пюре, 230 г цукру, 60 г води та 6-7 г агар-агару (у мене – “Добрик” силою 1200).
  • Окремо: 65 г цукру і 65 г яєчного білка (у мене було 67 г з двох невеликих яєць).
Перед приготуванням підготуйте кондитерський мішок з насадкою (у мене “закрита зірка”), пергамент, куди будете витискати зефір. Можна на силіконовий чи тефлоновий килимок.
У каструльку із товстим дном всипати цукор, пюре, агар-агар і воду. Все добре вимішати силіконовою лопаткою. Поставити на помірний вогонь.
Коли сироп закипів, почати збивати білок на середній швидкості. Коли білок збився на так звану пивну піну, частинками почати додавати цукор, з інтервалом в +/-30 с. Збивати білок до стійких піків і розчинення цукру.
Не забувати помішувати сироп. Його потрібно довести до 106-110 °С. Він повинен стати такої густини як варення, а по часу це десь 7-8 хв після закипання. За цей час уже і білок зіб’ється, тому зняти сироп з вогню і відразу ж тонкою цівкою починати вливати його до білка і продовжувати все це збивати. Збивати вже довго не потрібно, тільки так, щоб білок і сироп об’єдналися і зефір почав робити ніби такі собі печери. Це займе десь 2 хв. Все, зефір готовий.
Тепер швидко перекласти його в мішок і витискати на папір. Готовий зефір потрібно витримати в сухому теплому приміщенні мінімум 8 год. Після цього з’єднати дві частинки зефіру докупи (а можна і не з’єднувати) і обсипати його сумішшю цукрової пудри і кукурудзяного крохмалю. Зберігати в закритій сухій тарі (якщо відразу ж не з’їсте).

Рецепт і фото Лесі Сенько

Радимо також інші рецепти домашнього зефіру:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook