З чого починати розвиток дрібної моторики?

Для розвитку моторики найліпше підходить вишивання хрестикои. Воно "прощає" погрішності,розвиває просторову уяву та абстрактне мислення.

Ступінь розвитку дрібної моторики у дитини визначає найважливіші для її майбутнього якості: мовні здібності, увагу, координацію в просторі, концентрацію та уяву. Центри головного мозку, що відповідають за ці здібності, безпосередньо пов’язані з пальцями та їх нервовими закінченнями. Тому вправи й заняття, в яких беруть участь пальчики дитини, дуже важливі для її розумового і психічного розвитку.

Способів, що дозволяють розвивати дрібну моторику дитячих пальців, зараз дуже багато: це і пальчикові ігри, і спеціальні іграшки, і рукоділля. Шиття, вишивка, бісероплетіння захоплюють дітей тим, що в результаті старань їхніх пальчиків з’являються красиві речі. Це дуже важливе відчуття для малечі: коли з розрізнених ниток та ганчірочок, що входять у набори для вишивання, через деякий час виникає курча, рибка або собачка, вишиті на декоративній подушечці або прихватці для посуду. Зроблене власноруч завжди дуже надихає дитину: вона пишатиметься результатом і прагнутиме зробити ще краще й красивіше.

Для перших кроків у рукоділлі найліпше підходить вишивання хрестиком. Бісер для маленьких пальчиків ще дуже дрібний, вишивання гладдю вимагає певної вправності і старанності. Для шиття потрібні уява та логіка, щоб уявляти собі алгоритм дій і можливий результат. А ось вишивання хрестиком на перших порах прощає деякі дитячі помилки, сприяє швидкому розвитку просторової уяви та абстрактного мислення.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook