“Шпилька на дитячому одязі стала причиною написання цього тексту. Здавалося б, не лізь не в своє діло. Люди вірять, у що хочуть. У всіх свої забобони. Але в деяких питаннях я втрачаю толерантність, – пише дитяча лікарка Лідія Бабич.
Шпилька, “щоб не наврочили”
На одяг маленькій дитині чіпляють шпильку. “Від недобрих поглядів”. Щоб не наврочили. Ще може бути шпилька з намистиною у формі ока. Ось така, як на фото.
Проблема в тому, що цю шпильку дитина може легко витягти, вирвати з тканини. І потім – як пощастить. Може викинути. Може вколотися і заплакати. А може ковтнути, запхати до носа. І запихати буде вузьким краєм, бо інакше боляче. Булавка буде мати ефект розкритої парасольки: засунути можна. А висунути – набагато важче, бо вона розстібнута. Уявили?
До чого ці всі жахи? – скажете ви. Що тут такого, звичайна шпилька.
Дійсно. Просто шпилька. Хірург обережненько витягне під наркозом. Може навіть не буде внутрішньої кровотечі чи перитоніту. Якщо перед цим шпилька подіє і ніхто не встигне наврочити.
-
Священник розповів вражаючу правду про червону нитку на зап’ясті
Намисто з бурштину для “прорізування зубів”
Намисто з бурштину. Нібито полегшує прорізування зубів. Лікує від ГРВІ, астми і ще купи хвороб. Ніби-то. Бо насправді бурштинова кислота з бурштину вивільняється при 150-300 ОС. Але головне – це вірити, що бурштинова кислота утворюється при температурі тіла та всмоктується в шкіру. І що допоможе. Як в гомеопатії. Лікує вже сама інформація про речовину, незалежно від її присутності.
Головне вірити, що дитина не задушиться тихенько цим намистом. Що намистина не потрапить в дихальні шляхи. Якщо раптом ковтне намистину – можливо навіть оперувати не доведеться. Головне щоб намистинка була гладка і кругленька. Така зручно влазить в носика.
Дитина може постраждати від носіння намиста і просто не дожити до прорізування зубів. Це не перебільшення. Також малятко може запхати між своєю шиєю і намистом руку, тиснучи собі таким чином на судини шиї і дихальні шляхи.
Якщо турбують зубки – от їй богу, краще вже дайте парацетамол.
Червона нитка на руці
Те саме стосується мотузочок і ланцюжків. Ніде в жодній релігії не сказано наражати дитину на смертельну небезпеку заради носіння на тілі символіки.
Особливо прекрасно – коли одночасно на дитині булавочка і мотузочка з хрестиком. Релігійний символ і забобони, які взагалі-то є гріховним мракобєсієм.
Можемо ще обговорити – чи безпечно давати немовлятам і взагалі дітям давати алкоголь з однієї на багатьох людей ложки. Але тоді мене взагалі можуть піддати анафемі за образу почуттів віруючих. Тому цю тему опустимо.
ЛЮДИ! отямтеся! 21 століття! Які “вроки”, булавочки, намистечко? Жодних шнурків, намиста, ланцюжків не має бути на шиї дитини.
Ваші забобони для вашого заспокоєння вашого “магічного мислення” можуть коштувати дитині життя”.