Чому електронні сигарети небезпечні для здоров’я?

Останнім часом електронні сигарети стали популярними, особливо серед молоді. Їх помилково вважать більш безпечними для здоров'я. Насправді вони містять понад пів сотні канцерогенних і токсичних речовин.

Куріння не може бути безпечним для здоров’я

Твердження, що якийсь різновид тютюнових виробів безпечніший для здоров’я, ніж інші, не має наукового підґрунтя. Згідно зі звітом ВООЗ 2020 року, в аерозолі тютюнових виробів для нагрівання (IQOS і glo) міститься понад 50 канцерогенних речовин. А в електронних сигаретах є токсичні речовини — метали (хром, нікель, свинець), карбоніли (формальдегід, ацетальдегід, акролеїн, гліоксаль), шкідливі ароматизатори (діацетил, циннамальдегід, бензальдегід), – повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

«Безпечного куріння не існує. І як би не переконували тютюнові компанії, що нові пристрої безпечні, — це не так. Куріння завдає непоправної шкоди здоров’ю та повільно вбиває наш організм, особливо органи дихання. 2020 рік нам довів, що повітря та чисті легені — дуже важливі, а куріння підвищує ризик отримати ускладнення від COVID-19. Куріння — це не забавка, і нові пристрої теж шкідливі», — сказав заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Владислав Збанацький.

Чому електронні сигарети доступні

Внаслідок тютюнового лобізму електронні сигарети й тютюнові вироби для нагрівання досі не підпадають під дію чинного антитютюнового законодавства. Єдина норма, згадана у законах, — це заборона куріння електронних сигарет у громадських місцях. Як наслідок, їх рекламне просування на ринку та продаж жодним чином не обмежені. Тютюнова індустрія б’є точно в ціль — по підлітках та молоді, яких залучити до куріння найпростіше: через соціальні мережі, популярних блогерів та яскраві вивіски на вітринах крамниць.

«Вже сьогодні кожен п’ятий підліток в Україні є споживачем електронних сигарет. Так само як і звичайні сигарети, вони спричиняють нікотинову залежність та несуть загрозу здоров’ю. Громадськість вітає рішення Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування про реєстрацію законопроєкту № 4358, який допоможе зменшити поширеність куріння в Україні», — сказала виконавча директорка ГО «Життя» Лілія Олефір.

Парламент минулого тижня зареєстрував антитютюновий законопроєкт № 4358, який значно посилить захист здоров’я громадян від шкоди тютюну і його замінників, заборонить рекламу в інтернеті та продаж цих товарів особам до 21 року. Також під обмеження потраплять ароматизовані тютюнові вироби і рекламна викладка сигарет у магазинах та кіосках.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook