Здоров'я та краса Краса

10 причин появи лупи

Лупа — це злиплі клітини, які відмерли, але не відлущилися непомітно з шкіри голови, а перетворилися на видимі пластівці. Але чому з’являється лупа? Читайте далі!

У кожної людини відбувається постійне оновлення клітин, і цей процес зазвичай займає близько місяця (народження, поступове дозрівання, відмирання і непомітне відлущування клітин). Однак в силу деяких збоїв в організмі і в результаті впливу зовнішніх факторів, тривалість цього процесу може сильно скоротитися. Як підсумок, за тиждень-два клітини просто не встигають пройти весь цикл життя і, досягнувши верхніх шарів поверхні шкіри, просто не висихають. Вони злипаються між собою і перетворюються в те, що ми називаємо лупою.

Найпоширеніші причини появи лупи:

Грибок Pityrosporum Оvale. На шкірі голови людини присутня безліч мікроорганізмів. Але всі вони абсолютно нешкідливі, поки не з’явиться сприятливе середовище для надмірного росту деяких з них. Цей грибок починає посилено розвиватися, коли відбувається якийсь збій в роботі сальних залоз. Якщо вони починають виробляти надто багато шкірного жиру, тоді утворюється лупа жовтуватого кольору, а якщо занадто мало — лупа, навпаки, біла і суха.

Гормональні збої. Навіть у доглянутих жінок самими «небезпечними» періодами для появи лупи є період вагітності, годування грудьми і клімаксу. У чоловіків — підлітковий вік, коли через надлишок «шкірного сала» на обличчі у молодих людей з’являються вугри та прищі. У цей час «розгул» гормонів може спровокувати також і поява себореї.

Неправильне харчування сприяє появі багатьох хвороб, і себорея — не виняток. Копчене, жирне, борошняне, смажене, солодке — все це вороги здорової шкіри. Тому потрібно обмежувати себе у вживанні подібної їжі і намагатися «налягати» на вітаміни і мінерали.

Неправильно підібрані дієти. Якщо ви вирішуєте почати худнути самостійно, без консультацій лікаря, то ризикуєте отримати порушення обміну речовин, що є ще однією причиною появи лупи.

Стрес і перевтома. Затяжна депресія, неврози, погане самопочуття, хронічні недосипання, тривалі стреси — все це дуже сильно підриває роботу імунної системи організму. А слабкий імунітет і неврологічні захворювання завжди сприяють появі різних неприємних симптомів. Лупа може стати одним з них.

Погана гігієна. Якщо ви миєте голову занадто рідко для вашого типу волосся, але при цьому постійно користуєтеся всілякими засобами для укладання, то не дивно, що шкіра голови і волосся просто не очищаються правильно. І що може здатися дивним для деяких, надмірно часте миття голови також може стати причиною появи лупи. Адже разом з шампунем змивається ліпідний прошарок, призначення якого — захищати шкіру голови від пересихання. І якщо голова миється занадто часто, відбувається збій в роботі сальних залоз, які просто не справляються з виробленням необхідної кількості жиру.

Погане змивання шампуню. В результаті того, що шампуні і бальзами не змиваються повністю з волосся, на шкірі голови або утворюється масляна плівка, або з’являється подразнення.

Деякі захворювання, які, здавалося б, зовсім не можуть бути причиною появи лупи. Наприклад, хвороби органів травлення, дихання, ендокринної системи.

Зловживання засобами для догляду за волоссям. Потрібно правильно вибирати термозахист для волосся, шампуні, бальзами, гелі, муси і інші засоби для укладання.

Нехтування носінням головних уборів. Якщо ви відмовляєтеся від шапки взимку і кепки в спеку, або, навпаки, занадто кутаєтеся, а тому постійно потієте, це йде зовсім не на користь шкірі вашої голови.

Джерело

Дата публікації: 16.04.2019 img Поділитися