Бабусі, які піклуються про онуків, живуть на 10 років довше

Турбота про онуків – не просто веселе, але і неймовірно корисне для підтримки здоров’я бабусь і дідусів заняття. Піклуватися про онуків надзвичайно корисно. І ось чому.

У недавньому дослідженні, підсумки якого опублікувало видання Evolution and Human Behavior, вивчалися показники 500 людей від 70 років, що живуть в Берліні. Висновок однозначний – бабусі й дідусі, які присвячують свій час турботі за онуками, в середньому живуть на цілих 20 років більше тих, хто не приділяє уваги.

Важливий момент – дослідження враховувало бабусь і дідусів, які піклуються про онуків періодично, а не тих, хто повністю взяв на себе всю відповідальність щодо їх виховання та освіти.

Як стверджує доктор Ронан Фактор, турбота про дітей певним чином пов’язана зі зниженням рівня стресу. Саме тому бабусі і дідусі, які не жаліють часу на турботу про дітей і заняттям з ними, довше залишаються здоровими та молодими. Ніжна прив’язаність і трепетна дружба між дітьми та представниками старшого покоління роблять дорослих активнішими і щасливішими.

Потрібно враховувати, що бабусі й дідусі не так витривалі, як молодь, тому обов’язково варто приводити і привозити до них онуків, але не потрібно звалювати на них надмірну відповідальність і тим більше велику кількість обов’язків.

Час, проведений маленькими дітками з бабусями і дідусями, просто безцінний. Такі моменти забезпечують емоційну стійкість малюків і навіть підлітків.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook