Діти Сім'я

Як допомогти дитині позбутися страху темряви і замкнутого простору?

Дитина просить не вимикати вночі світло? Не хоче сама засинати у кімнаті? Каже, що боїться? Отже, у неї страх темряви і замкнутого простору. Ви можете допомогти! Ось кілька ефективних рекомендацій психолога.

Як перемогти побороти дитячі страхи, консультує практичний психолог Марина Ющик:

У віці 3-4 років нерідко з’являються страхи – страх замкнутого простору і темряви. Потім вони зазвичай проходять.
1 Варіант
◈ Якщо дитина боїться замкнутого простору, зробіть її кімнату просторою, світлою, не закривайте двері під час сну.
2 Варіант
◈ Якщо дитина боїться темряви, то не залишайте її одну в темній кімнаті, включайте на час сну приглушене світло.
3 Варіант
◈ Посидьте в темряві удвох і з’ясуйте причину страху, може, це виявиться певний об’єкт – чудовисько абощо. Тоді придумайте з дитиною казку про те, як його переміг богатир чи інший герой. Тепер чудовисько не страшне і не небезпечне. Або придумайте про нього смішну історію. Намалюйте його добрим. Купіть або зшийте іграшку, схожу на чудовисько. Нехай дитина з ним пограється в такі ігри, де його переможуть або воно зіграє добру роль.

4 Варіант
◈ Попросіть дитину намалювати свій страх. Нехай вона порве цей малюнок на дрібні частини і викине в смітник.
5 Варіант
◈ Якщо дитина не може пояснити причину свого страху, то візьміть коробочку і скажіть, що всі страхи ви покладете в неї; разом з дитиною спаліть коробку або викиньте її на смітник. Скажіть, що тепер страхів немає.
6 варіант
◈ Можна зробити дитині будиночок, покласти туди іграшки, які зможуть захистити його: фею, богатиря, солдата і т. п. Або можна покласти «чарівну» паличку, ліхтарик.

Якщо дитина досі спить з вами в ліжку

1 варіант
Разом з дитиною купіть їй нове ліжечко або по-новому прикрасьте її ліжко. Зробіть з цього свято. На стінку біля ліжка повісьте веселу картинку або симпатичне бра, прикрасьте подушку, в ліжечко покладіть улюблені іграшки.
2 варіант
◈ Для того щоб відучити дитину від спільного сну, застосовуйте покроковий метод. Спочатку укладіть її з собою, але між вами покладіть улюблену іграшку. Потім відведіть малюка в його кімнату, сядьте поруч, розповідайте йому казку, веселу історію. Почекайте, поки він засне. Залиште увімкненим неяскраве світло. Якщо він вночі попроситься до вас у ліжко, відведіть його назад, посидьте разом, дайте йому іграшку, чекайте, поки він не засне. Наступного разу посидьте поруч з ним, розкажіть йому казку, побажайте спокійної ночі і підіть. Надалі йому можна тільки бажати спокійної ночі, включати бра і йти геть, залишивши двері відчиненими.

3 варіант
◈ Протягом дня намагайтеся приділяти дитині більше уваги. Може, вона недостатньо отримує її від вас, тому й проситься в ліжко. Перед сном пограйтеся з дитиною в її улюблену гру.
4 Варіант
◈ Заздалегідь скажіть, що спати вона буде в своєму ліжку. Вона вже достатньо доросла.

Дата публікації: 15.01.2019 img Поділитися