Діти Здоров'я та краса

Коли хлопчика треба показати чоловічому лікарю

У якому віці і в яких випадках хлопчика потрібно показати чоловічому лікарю, розповідає уролог-андролог.

У якому віці і в яких випадках хлопчика потрібно показати чоловічому лікарю, розповідає уролог-андролог Сергій Мостовий:

“У пологовому будинку, звичайно, немовля оглядає дитячий хірург, і при необхідності направляє до дитячого уролога.

Для своєчасного виявлення можливої ​​патології батькам необхідно показувати хлопчика дитячого уролога в перші місяці після народження, в три, шість, дев’ять років. Це той вік, коли можливі виявлення і своєчасна корекція аномалій сечостатевої системи, наприклад, крипторхізм, гіпоспадія, водянка оболонок яєчок, пахові грижі, фімоз, синехії крайньої плоті.

Наступний візит до дитячого уролога (андролога) потрібно планувати в віці 12 років. Саме в цей період можна оцінити ступінь розвитку статевих органів хлопчика і його готовність до входження в період статевого дозрівання (пубертат).

Починаючи з 14 років, необхідний ретельний контроль за правильністю перебігу пубертату, розвиток якого нерідко супроводжується виникненням захворювань, наприклад варикоцеле, кісти придатків яєчок, затримка статевого розвитку, гіпогонадизм та інше.

Як і в разі будь-яких інших хвороб, на етапі раннього виявлення практично все можна досить успішно скорегувати, тим більше зараз, коли медицина робить прориви.

Пам’ятайте: часто проблема виникає ще в дитинстві. Діти виростають і стають чоловіками. Не всі проблеми проявляються симптомами або болями. Вчасно відкоригована в дитинстві проблема може проявити себе в дорослому віці”.

Дата публікації: 25.10.2021 img Поділитися