Їжте суницю – і забудьте про ішемію, високий тиск, подагру, закрепи і пісок у нирках

Ми звикли вживати суничне варення під час застуди. Та користь суниці набагато більша! Найкраще її вживати свіжою упродовж усього сезону. Тоді вона краще за таблетки допоможе вилікувати багато захворювань! Читайте, як правильно її вживати...

Що лікує суниця?

  • Суницю корисно їсти людям із подагрою: вона виводить з організму сечову кислоту, надмірна кількість якої призводить до загострення захворювання. Для ефективного лікування можна робити розвантажувальні дні, під час яких їсти тільки суницю.
  • Суниця ефективна у боротьбі з атеросклерозом, допомагає очищати судини, покращує роботу кишківника, але при цьому діє м’яко. Тому її корисно їсти людям, які мають закрепи.
  • Суниця має високий вміст заліза, а тому рекомендована людям з анемією та дітям.
  • Свіжі ягоди корисно їсти для зміцнення судин і серця: для цього досить з’їдати по пів склянки ягід протягом двох тижнів.
  • Стільки ж суниць потрібно їсти, якщо в нирках або сечовому міхурі є пісок.
  • Суниця має детокс-властивості: допомагає очищати організм від токсинів, солей важких металів, а також прискорює процес виведення шлаків. Органічні кислоти, що містяться в ягодах, здатні розчиняти деякі види каменів, які утворюються в організмі.
  • Свіжі ягоди суниці допомагають лікувати ясна і відбілювати зуби. Для цього потрібно розтерти кілька ягід на зубну щітку і впродовж тижня чистити таким чином зуби.
  • Рекомендовано їсти суницю при застуді, туберкульозі, безсонні, неврастенії, хворобах печінки і нирок.
  • Свіжим соком суниці у давнину лікували рани, екземи, лишай та інші шкірні захворювання.
  • У косметичних цілях суницю використовують для того, щоб позбутися вугрів, веснянок і пігментних плям, застосовуючи у вигляді масок та лосьйонів.

Скільки суниці треба їсти?

Свіжу суницю у сезон треба їсти щодня і якомога більше (якщо у вас немає протипоказів, наприклад, алергії або підвищеної кислотності) – і тоді можна забути про багато захворювань!

Пам’ятайте: найкорисніша – лісова суниця, зібрана далеко від доріг. Садова суниця має таку ж користь, як звичайна полуниця. З лікувальною метою потрібно їсти свіжу лісову суницю по пів склянки двічі на день упродовж сезону (двох тижнів). Вживати ягоди треба окремо від іншої їжі, за дві години до або після їди.

При холециститах, колітах, гастритах, атеросклерозі, болях у серці і гіпертонії п’ють настій суниці: 50 г ягід залити 200 мл окропу, настояти 2 год, процідити і пити по 3-4 рази на день по 50 мл до їди.

Свіжі ягоди суниці в народній медицині здавна вважаються ефективним засобом проти глистів. Протягом дня треба з’їсти 3 скл. суниць, а ввечері – невеликий оселедець і цибулину. Більше нічого не їсти і не пити до самого ранку.

На зиму можна приготувати суничний мед і вживати його при застудах, ангінах та інших захворюваннях. Свіжу суницю треба підв’ялити на сонці, скласти у банку і залити медом. Зберігати у холодному темному місці.

Упродовж зими для профілактики застудних захворювань корисно пити відвар з сушеної суниці. Для цього 20 г сухих ягід залити 0,5 л води, варити 7 хв на малому вогні, настояти 2 год, процідити. Пити 3-4 рази на день по пів склянки. Такий самий відвар помічний при атеросклерозі і аритмії.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook