воші педикульоз

Педикульоз: як прогнати воші і захиститися від них

Воші можуть жити не тільки на голові, а й у паху, у чоловіків - на волосяній частині живота і грудях, і навіть на віях і бровах! Треба знати, як їх позбутися і захиститися.

Воші — найбільш поширені комахи, які паразитують на людині. Вони харчуються кров’ю людини, відкладають яйця-гниди, які приклеюють до волосся.

Будь-яка людина може заразитися вошами за сприятливих умов. Педикульоз легко передається від людини до людини під час безпосереднього контакту. Педикульоз можна дістати будь-де, де можливий тісний контакт однієї людини з іншою: у магазині, потязі чи іншому громадському транспорті й навіть у туалетах, лазнях, саунах, басейнах, спортивних роздягальнях. До того ж воша може протягом 2–3 днів чекати нового господаря.

Неможливо заразитися вошами від тварин, оскільки ці паразити видоспецифічні, тобто людські воші можуть жити тільки на людині.

Як виявити педикульоз

Педикульоз має такі прояви:

  •  свербіж шкіри в місці укусу воші;
  •  дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі;
  •  наявність гнид у волоссі.

Від моменту зараження до перших ознак хвороби може пройти кілька тижнів.

Де можуть жити воші

Розрізняють такі різновиди педикульозу згідно з місцем паразитування вошей:

  1. Головний — паразитування вошей на волосистій частині голови переважно на скронях, потилиці, тімені, а також у вусах, бороді (паразит — головна воша).
  2. Лобковий — паразитування цих комах у жінок у ділянці лобка, у чоловіків у паховій зоні, на волосяній частині живота, грудей, на вусах, а в дітей на віях і бровах (паразит — лобкова воша).
  3. Платтяний — паразитування вошей у складках одягу, білизни (паразит — платтяна воша), також вони можуть переносити небезпечні хвороби, як епідемічний висипний тиф, епідемічний (або вошивий) поворотний тиф, волинську гарячку.

Як захиститися від вошей

Основні способи профілактики педикульозу:

  • дотримуйтеся правил особистої гігієни, регулярно оглядайте волосся;
  • не користуйтеся чужими гребінцями, головними уборами, не одягайте чужі речі;
  • регулярно прибирайте оселю та періть предмети особистої гігієни, як рушники, білизну;
  • змінюйте постільну білизну щонайменше раз на 10 днів;
  • ретельно очищайте верхній одяг після носіння.

Щоби позбутися вошей і гнид — зверніться до лікаря і використовуйте засоби, які він порадить. Важливо дотримуватися інструкції із застосування засобів та стежити за терміном придатності препарату.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook