Здоров'я та краса Сам собі лікар

Як глисти отруюють організм людини? Основні симптоми

Глисти? Фу! Це не про мене. Я ж дотримуюсь гігієни!», – так думає багато людей. І даремно. Паразити є чи не у кожного. От тільки різні і у різній кількості… Докази? Будь ласка, прочитайте

Напевно, більшість читачів бачили знаменитий голлівудський фільм «Чужий», де космічні істоти-паразити пожирають тіло людини?

Однак паразити, зокрема гельмінти, а в народі – глисти, атакують людей не тільки у фільмах жахів. Насправді глистна інвазія може трапитися з кожним. Попри  високі стандарти якості щодо виробництва продуктів таа засилля ухарчах хімічних інгредієнтів, глисти зустрічаються навіть у продукції всесвітньовідомих фірм.

Гельмінти бувають кількох видів: круглі, стрічкові, гострики, хлистовики, анкілостома, некатор та багато-багато інших, причому симптоми у кожному разі будуть різними. Причому глисти живуть не лише у кишківнику, а й у м’язах, в очах, в головному та кістковому мозкові… Почитайте медичну літературу з інфекційних хвороб – будете шоковані новими знаннями. Ось найпростіша інформація, яку має знати кожна людина, котра дбає про своє здоров’я.

Основні ознаки, що у вашому організмі  завелися глисти:

 • Розлади шлунка

Якщо вас мучать хронічні розлади шлунка, навіть коли ви їсте корисну їжу (у тому числі «хороші бактерії») – можливо, всередині вас оселився паразит? Розлади можуть проявлятися у вигляді болю, газів і здуття живота.

 • Свербіж в інтимних місцях

Гострики викликають нестерпний свербіж в інтимних місцях. Вони  нагадують крихітні білі ниточки, живуть у кишечнику.

Самки гостриків відкладають яйця в анальному отворі, що може викликати сильний свербіж. При цьому розчісувати ці місця не варто: якщо пошкодити шкіру, можна занести інфекцію. А ваші руки, забруднені яйцями гостриків, можуть заразити вашу їжу і спричинити повторну інвазію. І так по колу… А потім інфекція розноситься про предметах побуту і заражує ваших рідних і друзів.

 • Дизентерія

Думаєте, що ця хвороба десь із немитого Середньовіччя? Насправді спалахи дизентерії досі відбуваються в різних частинах світу. Найчастіше її можна підчепити на відпочинку у тропічних країнах, а викликають дизентерію паразити та бактерії.

Одну з різновидів дизентерії — амебну дизентерію, або амебіоз — викликають нематоди, які живуть у товстій кишці. Симптоми дизентерії: це і блювання з кров’ю або слизом, і раптове підвищення температури, біль у животі, втрата апетиту, втома та зневоднення.

 • Втома і запаморочення

Глисти їдять те ж саме, що і ви! Тобто пожирають вашу їжу раніше, ніж ваш організм встигне отримати з неї всі поживні речовини та вітаміни. Це одна з причин, чому ви можете відчувати постійну втому.

Існують глисти, які прикріплюються до слизової оболонки тонкої кишки, не даючи організму отримувати поживні речовини з їжі. Інший різновид паразитів — одноклітинні організми, здатні викликати втому, запаморочення, болі в суглобах та кропив’янку. Ще один очевидний результат діяльності таких паразитів — втрата ваги.

 • Нудота та блювання

Якщо вас не нудить від однієї думки, що у вас всередині мешкають глисти, ці паразити все одно доведуть вас до нудоти. Нудота і блювота — досить типові симптоми паразитарних інфекцій.

Викликати ці симптоми можуть паразити в травній системі, найчастіше — в кишківнику. Саме там розвивається і розмножується більшість глистів.

 • Психічні розлади

Американські медики, на основі клінічних досліджень, стверджують, що люди, які відчувають напади люті, в два рази частіше за інших виявляються заражені паразитами з несмаженого м’яса або забрудненої води. Це черговий доказ того, що наше фізичне та психічне здоров’я тісно пов’язані.

Дослідження Чиказького університету виявило, «відносно нешкідлива інфекція» під назвою токсоплазмоз може бути причиною епізодичного експлозивного розладу — це психічний розлад, при якому у людини трапляються невмотивовані спалахи агресії. У джерелі сказано, що токсоплазмоз є приблизно у 30% населення, проте не в усіх воно яскраво  проявляється.

 • Запалення кишківника

Глисти послаблюють імунну відповідь організму, роблячи його вразливим перед інфекціями. Гельмінтам, чиє перебування на землі налічує мільйони років, необхідно придушити імунну систему хазяїна, щоб колонізувати його організм.

Зокрема, паразити підвищують ризик розвитку запального захворювання кишечника, бо імунна система не справляється з навантаженням, намагаючись очистити кишки. Цікаво, що діти, які виросли в антисанітарних умовах, менше схильні до цієї хвороби, бо у них більш розвинена імунна відповідь.

 • Алергії

Не всі алергії викликаються зовнішніми чинниками — іноді виною можуть бути і паразити. У багатьох людей є алергія на арахіс і пилок, бо ці дві речі містять молекули, що викликають надмірну імунну відповідь, — аналогічні молекули є в паразитах.

Порівнявши послідовність і будову білків з допомогою комп’ютерів, група американських вчених виявила у паразитів 2445 білків, аналогічних алергенам. Зокрема, паразит Schistosoma mansoni, який живе у воді імітує білок березового пилку, що викликає у людей чхання.

 • Кандидози

Між паразитами і грибками сімейства кандида є зв’язок — глисти нерідко спричинюють кандидоз. Найпоширеніший вид паразита в Західній півкулі — грибок кандида біла. У деяких людей цей грибок з’являється через неправильне харчування (зокрема, вживання хлорованої води) або прийому антибіотиків: баланс корисних бактерій в організмі порушується, а  паразити заносять кандіду.

 • Підвищена чутливість

Паразитарна інфекція може викликати підвищену чутливість до сильно пахучих ароматів цигаркового диму. Також можлива чуттєва реакція на деякі речовини і продукти у поєднанні з тяжінням до солодкого і здоби. Бо кандида живиться цукром.

 • Виразки у роті

Якщо у вас в роті постійно з’являються виразки, зверніться до лікаря і обстежтесь на глисти. Крім того, це може бути спричинено алергією на пшеницю чи інші злаки, адже паразити здатні викликати спалахи алергії.

 • Екзема

Іноді ознаки паразитів цілком очевидні, бо знаходяться зовні, а не всередині. Шкірна екзема — аутоімунне захворювання, яке може бути симптомом кишкових паразитів. Одна з найголовніших причин аутоімунних хвороб, включно з екземою — занедбаний стан кишкового тракту.

Щоб впоратися з «синдромом дірявої кишки», потрібно зробити чотири речі: вивести паразитів, відновити відсутні травні ферменти, відновити кишкову мікрофлору і слизову оболонку шлунка за допомогою правильного харчування. Усе це слід робити під наглядом медиків.

Дата публікації: 07.11.2019 img Поділитися