Здоров'я та краса Консультація лікаря

Як вчасно розпізнати апендицит

Ніколи не ігноруйте ці симптоми…

Здавалося б, про апендицит все знають всі. Однак це добре вивчене захворювання може бути небезпечним з точки зору діагностики, а багато пацієнтів не уявляють, як болить при апендициті.

Апендицит розвивається через запалення апендикса — відростка сліпої кишки. Довгий час цей орган вважався марним, але виявилося, що він важливий для підтримки імунітету організму, тому що в ньому мешкають корисні бактерії. Однак, при запаленні він стає джерелом великих неприємностей і навіть погрози для життя.

Основна причина розвитку апендициту — вплив інфекційного агента. Активізація його патогенної складової відбувається під впливом деяких внутрішніх факторів. Саме тому вкрай важливо звертати увагу на початкові ознаки апендициту.

Основними з них лікарі називають такі:

  • втрата апетиту;
  • нудота і блювота температура;
  • раптовий сильний біль в животі вище пупка.

Також біль може переходити в праву нижню частину живота. Біль є обов’язковим і найважливішим проявом гострого апендициту. Хворобливі відчуття з’являються на тлі абсолютно нормального стану і поступово наростають.

Якщо просвіт відростка закупорюється, апендикс стає червоним, опухлим, роздратованим і болючим. Бактерії потрапляють в пастку в апендиксі і можуть інфікувати тканини в цій галузі. При відсутності лікування запалений відросток може привести до розриву, що викликає крововилив і поширення інфекції в черевній порожнині.

Апендицит зачіпає близько 5% населення (один з 20 осіб). Хоча апендицит може статися в будь-якому віці, запалення є найбільш поширеним серед підлітків і молодих дорослих.

Дата публікації: 07.09.2021 img Поділитися