Сад Садиба

Яка користь від каліфорнійських черв’яків

Учені, в результаті копітких дослідів, вивели спеціальний вид дощового черв’яка. З якою метою? Ви будете здивовані, адже він знадобиться у господарстві і українцям

Червоний каліфорнійський черв’як – це гібрид різних порід дощового хробака Eisenia foetida. Породу було виведено у 1959 г. в Каліфорнійському університеті. Це унікальний гібрид – два  хробаки здатні давати потомство до 1,5 тисячі особин на рік. 

Червоний каліфорнійський черв’як є оптимальним рішенням утилізації відходів, яке дозволяє отримувати природне органічне добриво, біогумус. Такий органічний гумос здатний реанімувати навіть «мертві грунти».

Біогумус – це перероблені хробаками органічні відходи, які проходячи через їх шлунок, змінюються, розкладаються до амінокислот і насичуються вітамінами, ферментами, макро- і мікроелементами та іншими біологічними активними речовинами.

В Україні почали активно цікавитись «плодами» діяльності каліфорнійського хробака. Зокрема щодо «переробки» на біогумос опалого листя в міських парках і скверах. Адже спалювання листя заборонили, бо це призводить до знищення у вогні флори і фауни.

Дата публікації: 12.11.2019 img Поділитися