Свято наближається! Як вибрати новорічний лазерний проектор

Традиційно до Нового року дім прикрашають електричними гірляндами. Але є цікавіший і безпечніший декор - проектор, що створює світлове шоу - мерехтливі вогники всередині приміщення або на фасаді будинку. Це дуже красиво!

Чому проектор, а не гірлянди

Електричні гірлянди – невід’ємний атрибут зимових свят. Вони наповнюють оселю мерехтливими вогнями і додають святкового настрою. Але це не завжди зручно, адже гірлянди треба розміщувати поряд з розетками або шукати подовжувачі. Плюс – на монтаж і демонтаж треба витрачати час, особливо якщо прикрашаєте велику ялинку або фасад дому на вулиці. Електричні гірлянди – це ще й ризиковано, адже вони не завжди якісні і нерідко спричиняють коротке замикання і навіть пожежі.

Чудовою альтернативою класичним електричним гірляндам є проектор. Ним можна освітити різнобарвними рухливими вогниками великі поверхні як всередині оселі, так і будинок зовні – і замінити десятки метрів електричних гірлянд.

Зробити різнобарвну картину можна на будь-якій поверхні, і вона не обов’язково повинна бути рівною. Зображення, яке проектується, може бути у вигляді простих крапочок (зазвичай називається “Зоряний дощ”), так і картинок (сніжинок, сніговиків, подарунків тощо).

Проектори можуть бути світлодіодні (вони менш потужні, зазвичай використовуються всередині приміщення) або лазерні (більш потужні, застосовують для підсвічування фасадів).

Як вибрати лазерний проектор

Потужність

Чим потужніший проектор, тим яскравішим буде зображення. Щоб отримати гарне зображення на фасаді будинку, мінімальна потужність проектора повинна бути 3-4 Вт, недорогі китайські мають близько 100 міліВатт.

Потужність 10 Вт – у професійних проекторів, але якщо такий лазер потрапить на сітківку ока, може нанести травму, в результаті якої погіршиться зір. Також такі лазери можуть спалювати матриці фотоапаратів і смартфонів. До порівняння, потужність лазерної указки 5 міліВатт, і то нею заборонено світити в очі. Тому з потужними проекторами треба бути обережними і вмикати з дотриманням правил техніки безпеки.

Якщо вас це лякає, купуйте не лазерні проектори, а світлодіодні, вони безпечні навіть для дітей, але не дають чіткої картинки.

Кут обмеження (або розкриття) зображення

Від цієї величини залежить, на яку відстань від дому доведеться ставити проектор, щоб зображення покрило всю поверхню стіни. Наприклад, при обмеженні кута у 30 градусів, якщо поставити проектор на відстані 6 м від будинку, то на фасаді буде картинка 3мХ3м. Щоб вона була більшою, проектор доведеться ставити далі від дому.

Якщо місця перед будинком обмаль і ви хочете, щоб проектор стояв близько, але створював велику картинку, кут обмеження повинен бути мінімум 50 градусів.

Якщо один проектор не покриває зображенням весь дім, доведеться придбати два або три і поставити їх на відстані один від одного.

Захист від вологи

Оскільки лазерний проектор розміщується на вулиці, він повинен бути витривалим до атмосферних опадів – дощу і снігу. Це позначається літерами ІР. Мінімально повинно бути ІР44, найкраще – ІР65. У такому разі проектор буде надійно захищеним від дощу і снігу і працюватиме при температурі від – 30 ОС до +30 ОС.

Зверніть увагу на те, що іноді проектор має захист ІР 65, а його блок живлення – лише ІР 44, тому його краще зберігати у більш захищеному місці, прикрити від дощу і снігу.

Керування

Перемикати режими проектора можна двома способами: за допомогою кнопок на корпусі проектора або дистанційно за допомогою пульта.

Підключення

Лазерні проектори живляться від розетки. Зазвичай такі розміщують на присадибній ділянці заздалегідь, під час облаштування вуличного освітлення. Якщо ж розетки поряд немає, доведеться скористатися подовжувачем. Від обов’язково повинен бути захищеним від вологи і стійким до низької температури.

Простіші моделі проекторів можуть живитися від павербанку або батарейок.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook