кіт і ялинка

Ялинка і кіт: як зробити так, щоб кіт не ліз до ялинки

Коти обожнюють ялинки і новорічні прикраси, вони блищать і мерехтять. Ми підкажемо, що потрібно робити, щоб кіт не ліз до ялинки. Захистити треба і ялинку від кота, і кота - від ялинки.

Якщо у вас вдома є кіт, і ви поставили ялинку, чекайте, що рано чи пізно кіт полізе до ялинки. Нічого дивного у цьому нема. Іграшки блищать, вогники мерехтять – і це в котику пробуджує інстинкт мисливця. Якщо не вжити заходів, може трапитися типова ситуація: кіт – на ялинці, ялинка – на підлозі, скляні ялинкові прикраси – у смітнику. Ми підкажемо, що потрібно робити, щоб кіт не ліз до ялинки. Захистити треба і ялинку від кота, і кота – від ялинки.

Які речі можуть стати небезпечними для кота в період свят

Власники котів знають, що пухнастики небайдужі до новорічних прикрас. Багато з них можуть бути для котика небезпечними.

 • Новорічна ялинка – зазвичай коти обожнюють залізати на дерево, гратися кульками чи пробувати дощик “на зуб”.
 • Електричні гірлянди. Ніколи не залишайте без нагляду увімкнені гірлянди з котом у кімнаті. А ще краще – вішати гірлянди не на ялинку, а, наприклад, на карниз, де котик не зможе їх дістати.
 • Серпантин та дощик. Ці прикраси особливо небезпечні тим, що кіт може їх з’їсти. Тому краще відмовитися від них раз і назавжди.
 • Свічки та каміни. Не залишайте джерела відкритого вогню без нагляду. Найкраще – закривайте двері у кімнату, де горить вогонь, щоб кіт не міг туди зайти.
 • Їжа зі столу. Не потрібно годувати улюбленця жирною людською їжею, хай навіть і в період свят.

Як зробити свято безпечним для кота

 1. Міцно прив’яжіть ялинку або надійно закріпіть її на підставці, щоб улюбленець не міг перевернути дерево. Ялинку можна прив’язати за верхівку до карнизу, якщо ставите її біля вікна, або до поручнів (якщо розміщуєте біля сходів).
 2. Не використовуйте скляні або керамічні іграшки – вони легко можуть побитися. Краще обирайте варіанти з лози, м’які іграшки, пластикові прикраси.
 3. Придумайте альтернативну ялинку – наприклад, намальовану на стіні або прикріплену до стелі. Така версія буде безпечнішою для кота.
 4. Не приносьте композиції з живих рослин – вони можуть бути отруйними для котиків.
 5. Надійно зачиняйте двері та вікна – щоб від стресу улюбленець не вибіг з дому.
 6. Відволікайте улюбленця за допомогою ігор та ласощів. Цей спосіб – найкращий: котик буде витрачати зайву енергію, втомлюватися та забуде про привабливі новорічні прикраси.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook