Город Садиба

Рослини, які не можна садити поряд, щоб уникнути поганого врожаю

Наслідком неправильного розміщення зелені та овочів на ділянці, буде поганий урожай. Рекомендуємо ознайомитися з переліком рослин, які не можна саджати поряд.

Алелопатія – це негативне сполучення рослин на грядці. Кожна овочева культура виділяє в ґрунт хімічні речовини, які можуть стимулювати й захищати сусіда або навпаки, перешкоджати його росту.

Горох з цибулею та часником. Такі рослини як цибуля та часник, пригнічують розвиток гороху. Краще посадіть його біля ріпи, огірків, моркви, редису або петрушки.

Морква з кропом, петрушкою та анісом. Улюблена всіма зелень кріп, петрушка та аніс, дуже сповільнюють ріст моркви. Тому, краще поряд їх не садити. Щоб покращити зростання цього коренеплоду, посадіть поряд цибулю, шпинат або горох.

Помідори та картопля. Ці овочеві культури належать до одного сімейства й не шкодять одне одному продуктами свого метаболізму. Але вони хворіють на однакові хвороби й можуть обмінюватись небажаними шкідниками та інфекціями. До цих видів відносяться також баклажани та перці.

Виноград з капустою. За спостереженнями садівників, капуста спотворює смак винограду. Тому, краще не садити її поряд з виноградним кущем. На виноград добре впливають троянди, материнка, герань та базилік, які відлякують шкідливих комах своїм ароматом. Також не завадять конюшина, боби, ожина та горох. Капуста, у свою чергу, сумісна з розмарином, кропом, шавлією, м’ятою, чебрецем та рум’янкою.

Квасолю з перцем. Ці культури дуже чутливі до грибкової інфекції – антраканози. Поряд їх не можна саджати, щоб вони не заражали один одного. Також ця інфекція вражає огірки, кавуни, кабачки, дині, аґрус, малину, полуницю та порічку. Бажано, щоб ці рослини не мали тісного контакту.

Салат з броколі. Салат не росте поряд з броколі та на ділянці, де цей овоч вирощували раніше. Хімічні речовини, які виділяє в землю броколі, сильно пригнічують розвиток салату. Посадіть його краще поряд з цибулею, редисом, буряком, огірками, календулою або полуницею.

Хрін з буряком, бобовими та соняшником. Ці рослини дуже сильно пригнічують розвиток хріну. Він виростає тонкий наче нитка та не містить тієї кількості корисних речовин, що повинна бути. Розмістіть його краще біля кольорової капусти, цибулі, спаржі, броколі або салату.

Дата публікації: 14.05.2020 img Поділитися