Здоров'я та краса Сам собі лікар

Як знайти “свого” лікаря: 10 підказок

…Роз’яснює, чому призначає саме такі ліки, як, коли і навіщо треба заживати пігулки, проводити процедури. Причому робить це просто, мовою, зрозумілою вам.

Кожен мріє, щоб його лікар був досвідченим, чуйним, уважним, відповідальним, чесним. Як знайти такого? Даємо вам 10 підказок.

1. Хороший лікар вислуховує вас, не поглядаючи на годинник і не перебиваючи нескінченними «коротше». Він зважає не тільки на нюанси недуги, а й на ваш спосіб життя, характер роботи, ситуацію в сім’ї, спадковість – усе це впливає на те, як ви почуваєтеся.

2. Не відкидає зневажливо думку лікарів, у яких ви лікувалися. Неодмінно враховує результати попередніх аналізів і досліджень. Від лікаря, який не поважає своїх колег й погано про них відгукується, ліпше відразу втікати.

3. З порога не рекомендує модні засоби. Не нав’язує БАДів (біологічно активних добавок), які діють «на клітинному рівні з 100 % цілющим ефектом». Не призначає ліки, що їх мусово купувати тільки у визначеному місці і в певного продавця. Не скеровує на модні наддорогі курорти й не заявляє, що лікує все: від онкології до алкоголізму.

4. Повідомляє про себе розлогі відомості, навіть те, який інститут і факультет закінчив, де спеціалізувався, підвищував кваліфікацію, про що йдеться в його статтях та дисертації. Якщо у пацієнта серйозна хвороба й цілком імовірні екстрені ситуації, він запропонує пацієнтові номер телефону, за яким з ним можна порадитися у разі форс-мажору.

5. Не називає себе «вузьким спеціалістом». Дуже багато захворювань є граничними, тобто насилу втискуються у межі однієї лікарської спеціальності, тому лікар мусить бути широкоглядним. У країнах з високорозвиненою наукою і соціальною сферою (наприклад, у Німеччині, Швейцарії, Скандинавських країнах) відповідальні ескулапи вчаться все життя. Зазвичай вони мають широкий профіль, але спеціалізуються у трьох-чотирьох сферах. Наприклад, це може бути одночасно гастроентеролог, ендокринолог та фізіотерапевт або кардіолог, невропатолог та клінічний психолог.

6. Роз’яснює, чому призначає саме такі ліки, як, коли і навіщо треба заживати пігулки, проводити процедури. Причому робить це просто, мовою, зрозумілою вам. Ніколи не відмовляється відповісти на будь-які запитання щодо схеми лікування.

7. Не потрапив у сітку лікувального і діагностичного «техніцизму». Для добре навченого, логічно мислячого лікаря хорошої клінічної школи навіть довершена апаратура – тільки інструмент, джерело отримання допоміжної інформації про хворобу. Він не призначить лікування наосліп, тільки з огляду на результати УЗД або томограми, але проаналізує, порівняє їх з результатами інших обстежень. Водночас він розуміється на медичних приладах, знає багато лікувально-діагностичних методів та прийомів, успішно їх застосовує.

8. Не ображається й не обурюється, якщо дізнається, що ви переперевіряєте його діагноз і призначення в інших фахівців. Навпаки, помітивши ваші сумніви та вагання, порекомендує вам очний або заочний консиліум з участю незалежних фахівців із різних установ.

9. Не цинік. Для нього пацієнт не джерело «піастрів», а людина, яка терпить муку. Хороший лікар не вдається до завуальованого здирництва, не залякує: мовляв, якщо негайно не почати дорогого «авторського» лікування, недуга призведе до тяжких ускладнень. Він не зловживає гаслами, що «лікує не хворобу, а хворого»: хворобу теж треба лікувати і симптоми відводити.

10. Педантичний і делікатний у фінансових питаннях, вдається до послуг касира-адміністратора, уникає «чорного налу». Не вимагає нічого, окрім обумовлених сум.

Дата публікації: 08.04.2017 img Поділитися