Якщо вам постійно не вистачає грошей, якщо ви прагнете фінансової стабільності і хочете бути більш впевненими у завтрашньому дні, треба змінити своє ставлення до грошей і деякі фінансові звички. Це допоможе позбутися боргів і відчуття, що завжди бракує грошей.
Щомісяця відкладайте хоча б невелику суму. Хай як це складно, але це дуже хороша звичка. Причому відкладати можна, навіть якщо у вас мінімальний дохід. Головне робити це регулярно! Не може відкласти 10%, заощадьте хоча б 100 грн. Найкращий варіант – покласти їх на банківську картку, щоб не було спокуси завчасно витратити. Уже через рік ви зможете таким чином зібрати кругленьку суму.
Не сподівайтеся на диво (що вас буде забезпечувати чоловік, виграєте лотерею чи на голову впаде мільйон доларів). У фінансових питаннях розраховуйте тільки на себе. У такому разі ви не будете перекладати відповідальність на когось іншого, а сплануєте, як самі зможете досягнути своєї фінансової цілі. Налаштуйте себе на те, що вам усе вдасться і зробіть план. Ідіть крок за кроком до своєї мети.
Рахуйте свої витрати кожного дня. Пригадайте, коли востаннє ви записували свої витрати? Так, треба саме записувати і робити це щодня тоді ви будете чітко бачити, на що марно витратили гроші і від чого можна відмовитися. Такі записи навчають нас бути більш фінансово дисциплінованими і відповідальними. Щодня записуйте витрати, спробуйте викреслити усе зайве.
Використовуйте соцмережі для досягнення мети. Хочете менше працювати і більше заробляти? Пишіть у соцмережу про свою роботу, розкручуйте себе як фахівця. Щодня розповідайте про те, що ви робите, які виклики і завдання перед вами постають і як ви їх вирішуєте. Привабте і згуртуйте навколо себе аудиторію, якій це цікаво. І дуже висока ймовірність, що серед цих людей буде “потрібна” людина, яка стане ключиком до вашого кар’єрного росту, зміни роботи на більш оплачувану або просто до змін у житті.
Складіть фінансовий план. Рахувати потрібно не тільки витрати. Порівнюйте витрати і доходи та поставте фінансову ціль і записуйте все у свій фінансовий щоденник. Грамотно складений особистий бюджет – ключ до успіху. Щоб грошей вистачало, потрібно не тільки розумно заощаджувати, а й більше заробляти. А для цього потрібно ставити фінансові цілі і шукати реальні шляхи для їх досягнення. Важливо все записувати та аналізувати помилки, щоб жодна ідея не загубилася.