Відпочинок Сім'я

Ось як медитація впливає на структуру мозку…

Медітація – це серйозна вправа для психіки і тіла. І от чому…

Одним з найважливіших принципів біохакінгу є стійкість до стресу і психологічне здоров’я. Медитація буквально змінює структуру мозку. Збільшується кількість сірої речовини, покращується пам’ять і концентрація, вона ефективно лікує депресію, стрес, підвищує імунітет, нормалізує артеріальний тиск, знижує ризик інфаркту, розвиває співчуття і емпатію.

За останні 10 років в провідних інститутах світу проводилися найрізноманітніші дослідження впливу медитації на людину.

Одним з останніх найважливіших досліджень був експеримент вчених в Гарвардському університеті, в якому взяло участь 16 людей. Щодня протягом восьми тижнів учасники дослідження повинні були практикувати медитацію протягом 30 хвилин.

Учасникам експерименту двічі робили МРТ мозку – один раз за два тижні до початку дослідження, а другий раз – після того, як учасники вже пройшли курс по медитації.

Висновок вчених приголомшливий: всього за вісім тижнів медитації структура головного мозку в буквальному сенсі перебудувалася.

Аналіз знімків МРТ показав, що після восьми тижнів медитації в учасників експерименту збільшилася щільність сірої речовини в області головного мозку (гіпокамп), що відповідає за пам’ять і навчання, а також у відділах мозку, що відповідають за самосвідомість, співчуття і самоаналіз.

Як це відбувається?

З точки зору фізіології мозку медитація схожа на відпочинок. Група вчених з Гарварду з’ясувала в ході досліджень, що під час цього процесу мозок перестає обробляти звичайні обсяги інформації. Характерний для стану активного неспання бета-ритм (ритм ЕЕГ в діапазоні від 14 до 30 Гц з напругою 5-30 мкВ) згасає. Це дозволяє мозку відновитися.

Також під час медитації в мозку додатково вивільняється серотонін – один з головних нейромедіаторів, який керує багатьма системами організму. Науці поки не відомі всі механізми впливу медитації на мозок і тіло, але дослідження тривають.

Наталя Касаріна

 

Дата публікації: 22.05.2020 img Поділитися