Здавалося б, про апендицит все знають всі. Однак це добре вивчене захворювання може бути небезпечним з точки зору діагностики, а багато пацієнтів не уявляють, як болить при апендициті.
Апендицит розвивається через запалення апендикса — відростка сліпої кишки. Довгий час цей орган вважався марним, але виявилося, що він важливий для підтримки імунітету організму, тому що в ньому мешкають корисні бактерії. Однак, при запаленні він стає джерелом великих неприємностей і навіть погрози для життя.
Основна причина розвитку апендициту — вплив інфекційного агента. Активізація його патогенної складової відбувається під впливом деяких внутрішніх факторів. Саме тому вкрай важливо звертати увагу на початкові ознаки апендициту.
Основними з них лікарі називають такі:
- втрата апетиту;
- нудота і блювота температура;
- раптовий сильний біль в животі вище пупка.
Також біль може переходити в праву нижню частину живота. Біль є обов’язковим і найважливішим проявом гострого апендициту. Хворобливі відчуття з’являються на тлі абсолютно нормального стану і поступово наростають.
Якщо просвіт відростка закупорюється, апендикс стає червоним, опухлим, роздратованим і болючим. Бактерії потрапляють в пастку в апендиксі і можуть інфікувати тканини в цій галузі. При відсутності лікування запалений відросток може привести до розриву, що викликає крововилив і поширення інфекції в черевній порожнині.
Апендицит зачіпає близько 5% населення (один з 20 осіб). Хоча апендицит може статися в будь-якому віці, запалення є найбільш поширеним серед підлітків і молодих дорослих.