Здоров'я та краса Сам собі лікар

Як вберегтися від кліщів

Особливо небезпечними для людини є віруси, що їх переносять кліщі. Ці комахи часто-густо переносять вірус енцефаліту, який вражає нервову систему.

Нині, коли нарешті запанували теплі деньки, люди частенько вирушають відпочивати до лісу. Атож, єднання з природою є невід’ємною частиною нашого життя. Та іноді таке єднання зле закінчується…

Особливо небезпечними для людини є віруси, що їх переносять кліщі. Вони відчувають тепло живої істоти на відстані 10–15 метрів, тому найчастіше підстерігають своїх жертв біля лісових стежин. Потрапивши на людину, комаха присмоктується не відразу – спершу повзає по тілу, обираючи найзручніше місце. Зазвичай паразити кусають людей за вухом, на шиї, у паху, на згинах рук і ніг. Напившись крові та значно збільшившись, кліщ відпадає. Але небезпека не минає.

Ці комахи часто-густо переносять вірус енцефаліту, який вражає нервову систему. Мало того, варто знати, що віруси кліщового енцефаліту не лише живуть і розмножуються в організмі комахи, а й передаються від одного покоління кровопивць до наступного.

Щоб убезпечитися від покусів кліщів, йдучи до лісу, подбайте про зручний одяг з грубої тканини та головний убір. Манжети одягу на руках мають щільно прилягати до тіла. Сорочку треба заправити в штани, штани – у взуття чи шкарпетки. Відкриті ділянки тіла, а також одяг та взуття мусово змастити засобами, які відлякують кліщів.

Після того як повернетеся з лісової прогулянки, неодмінно огляньте весь одяг та шкіру, а надто ті ділянки, що їх кліщі найбільше люблять. Коли кровопивця усе-таки дістався до вашого тіла, не зволікайте: дуже важливо зняти його впродовж перших трьох годин з моменту присмоктування (тоді кліщі найменш небезпечні). Місце укусу й ті частини комахи, що виступають назовні, треба змастити маслом або олією, щоб закупорити органи дихання паразита (кліщі дихають усією поверхнею тіла). Видаляють кліща розгойдувальними рухами, не залишаючи хоботка у шкірі. Якщо ж вам таки не вдалося видалити його повністю або ж на місці укусу виникло запалення, терміново зверніться до лікаря.

Дата публікації: 26.04.2017 img Поділитися