спека сонце дитина

Як вберегти дитину від сонця і перегрівання під час прогулянки

Який одяг вибрати для дитини у спеку, щоб захистити від ультрафіолету, але не допустити перегрівання? Який головний убір найкращий? Як вибрати сонцезахисний засіб для дитини?

Коли стовпчик термометра починає стрімко зростати, один з найбільших ризиків для дітей – перегрітися. І дуже часто можна побачити батьків, які навіть в спеку одягають малюків в шапки, кофтинки й шкарпетки, щоб захистити від простуди, протягів тощо.

Правило, що дитині потрібно одягати на один шар одягу більше, ніж собі, не працює, коли на вулиці спека, – застерігають фахівці Міністерства охорони здоров’я України. Якщо вам самим спекотно у футболці – не одягайте на дитину додатковий одяг. Також не варто одягати шкарпетки, краще відкрите взуття, що буде підтримувати нормальну терморегуляцію. Шкіра стоп повинна дихати.

Обмін речовин у малюків та дітей відбувається інтенсивніше. При цьому виробляється велика кількість тепла, від якого дитячому організму потрібно позбавлятись. У спеку цей процес проходить важче, тому діти набагато швидше перегріваються та зневоднюються в жарку погоду.

Вибір правильного одягу для малюка та належний захист від сонця – надзвичайно важливі завдання. Ось ще декілька порад, яких потрібно дотримуватись, щоб уникнути перегрівання у спеку.

Який одяг найкращий у спеку

Обирайте одяг з натуральних тканин

Одяг зі щільно тканих матеріалів забезпечує найкращий захист (наприклад, легкі бавовняні тканини, льон). Такий одяг дозволятиме шкірі “дихати”, водночас буде захищати від шкідливої дії ультрафіолетових променів.

Чужі черевики – чужі хвороби, або Як вибрати взуття для дитини

Обирайте одяг, який захищає від УФ-променів

Багато сучасних марок одягу, які сертифіковані згідно з міжнародними стандартами, надають інформацію про коефіцієнт захисту від УФ-променів (як правило, UPF) на фірмовій етикетці.

Якщо такий тип одягу не є практичним в певній ситуації, одягніть дитину у футболку з натуральних тканин або спеціальний пляжний одяг (накидки, туніки тощо). У середньому звичайні футболки мають SPF/UPF показник нижче 15, тому використовуйте й інші типи захисту, коли ідете на тривалу прогулянку.

Мокрі речі та одяг світлих кольорів значно менше захищають ві д шкідливого впливу УФ-променів, ніж сухі речі та одяг темних кольорів.

Обов’язковий атрибут у спеку – кепка чи панамка

Найбільший рівень захисту забезпечують головні убори, які захищають від сонячних променів не лише верхню частину голови дитини, а й вуха та шию – капелюхи чи панамки. Якщо ви обрали кепку, стежте за тим, щоб у дитини були захищені плечі та вуха.

Як привчити дитину прибирати іграшки? Поради психолога

Що треба пам’ятати під час прогулянки з дитиною

Намагайтесь проводити більше часу в тіні

Отримання сонячних опіків в дитинстві подвоює ризик розвитку меланоми пізніше. Незалежно від одягу, який ви обрали, найкраще тримати дитину подалі від прямого сонячного проміння. Особливо в проміжок між 10:00 та 16:00. У цей час УФ-промені найсильніші та найшкідливіші. Перебувати у тіні – це найпростіший спосіб попередити сонячні опіки. Будьте обережні біля поверхонь, які відображають сонячні промені та/або швидко нагріваються, наприклад, піску чи води.

Не забувайте про воду

Діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу, і більш ризикують наразитися на зневоднення. Тому їм слід нагадувати про пиття. Тіло дітей містить більше води, ніж в дорослих, і тому їм критичніші втрати води. Крім того, діти активно рухаються, та більше втрачають вологу через шкіру. Дітям радять споживати воду впродовж всього дня, та особливо під час активних ігор чи занять спортом. Важливо, щоб протягом дня дитина завжди мала доступ до питної води.

Користуйтеся сонцезахисним засобом

Коли ідете з дитиною на прогулянку у спекотну пору року, використовуйте сонцезахисний засіб (крем, спрей тощо) широкого спектру дії (UVA та UVB) із SPF 15 та вище, в залежності від погодних умов.

Дотримуйтесь інструкцій щодо використання конкретного засобу, наведених на упаковці. До складу різних засобів входять різні компоненти, тому варто спочатку протестувати конкретний засіб на невеличкій ділянці шкіри, і у разі подразнення або почервоніння (алергічна реакція), спробувати інший. Якщо ж реакція буде сильною, проконсультуйтеся із лікарем.

Застосування сонцезахисного засобу не означає, що ваша дитина може проводити більше часу на сонці, це просто один із типів захисту, тому варто дотримуватися й інших правил та рекомендацій.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook