Однією з основних турбот матерів є здоров’я малюка, до якого, природно, належить і здоров’я порожнини рота. Однак іноді дуже непросто привчити дитину чистити зуби.
Як, коли та чим чистити зуби дитині
Багатьох цікавить, як, коли і яким чином починати чистити зубки дитині.
- Коли можна почати чистити зуби? Відразу, як вони прорізалися. Так-так, молочні зубки вже треба починати чистити. Різниця лише в тому, що в деяких дітей зуби прорізаються до року, а в інших ще довше.
- Як часто чистити зубки дитині? Як і дорослому – 2 рази на день: вранці та ввечері. Причому вечірній сеанс гігієни навіть важливіший, ніж ранковий. Також це допомагає сформувати у малюка здорову звичку, яка перейде і у доросле життя.
- З чого починати? Спочатку чищення здійснюється за допомогою шматочка марлі, змоченої у кип’яченій воді. Марля має бути прийнятної температури, щоб не обпалити ясна. Потім у хід ідуть спеціальні пальчикові щітки, які може надіти на палець і почистити дитині зуби. Після цього вже можна переходити на спеціальні дитячі щітки невеликих розмірів і з м’яким ворсом.
- Яку пасту використати? Існують спеціальні дитячі пасти для зубів. Причому важлива і кількість пасти. Потрібно видавити зовсім трішки на щітку, тонким шаром, достатньо, щоб просто було видно її колір. Змивати зубну пасту та полоскати рот не варто! Спеціальна паста не завдасть дитині шкоди, а от полоскання може негативно позначитися на незміцнілих зубках.
Як привчити дитину до чищення зубів?
Щоб малюк звик чистити зуби і радів цьому процесу, можна вдатися до певних хитрощів.
- Давайте дітям вибір. Наприклад, нехай виберуть ту зубну щітку, яка найбільше подобається. Запитання: «Яку щіточку ти б хотів(ла) сьогодні спробувати?»
- Мамі потрібна практика. Інший варіант питання: “Мамі теж потрібна практика, допоможеш?”. Нехай дитина буде “моделлю”, на якій ви “практикуєтеся”, так можна без проблем почистити малюкові зубки.
- Навчи маму, як правильно. Запитання: «Покажи мамі, як правильно чистити зубки? А як ти тримаєш щітку? Ось так чи так?». Усі питання потрібно підкріплювати своїми діями. Батьки — головний приклад для дітей, і особливо в таких речах.
- Заохочуйте чищення зубів. Метод «пряника» широко використовується в різних аспектах виховання та навчання дітей, чищення зубів – не виняток. Можете запропонувати прочитати улюблену казку, якщо дитина погодиться почистити зуби.
- Веселі пісеньки. Діти краще сприймають все в ігровій формі. Тому варіант із вигадуванням пісеньки про чищення зубів дуже вдалий. Перетворіть чищення зубів на веселу гру! Не слід надто фантазувати і вигадувати три куплети та приспіви, достатньо взяти мелодійну мелодію та наспівувати: «Чистимо зубки, чистимо добре, будуть чисті та красиві». Залучайте до пісеньки дітей, нехай підспівують і вигадують інші слова. Це також добре позначиться на розвитку їх мислення та уяви.
З огляду на швидкий розвиток сучасних діток більшість педагогів радить привчати їх чистити зуби самостійно якомога раніше. Це сприяє розвитку дрібної моторики та навіть самодостатності дитини.
Також важливо поряд зі звичайним чищенням не забувати про використання зубної нитки. Але робити це можуть лише батьки, дитина може випадково порізатися, тож будьте уважні та обережні.
Post Views: 32