Діти Здоров'я та краса

Навчаємо дитину правильно чистити зуби

Навіть у 2-3 роки малюки вже наполегливо прагнуть бути самостійними, але вони ще не мають волі, у них відсутні необхідні вміння та здатність концентруватися на процесі. Отже, батьки допомагають та контролюють процес чищення зубів аж до досягнення 8-річного віку.

Як і коли починати

В 2 роки кожна дитина вже повинна вміти користуватися зубною щіткою. До цього віку таку процедуру чищення виконують батьки. Молочні, а потім і постійні зуби прорізуються з емаллю, яка ще не повністю сформувалася. В завершенні цього процесу активну участь бере слина, яка є природним джерелом фтору, кальцію, фосфору. У дітей до 2-х років спостерігається високий рівень слиновиділення, який сприяє очищенню емалі. Потім починається формування молочного прикусу і в’язкість слини підвищується. Поступово утворюється наліт, що підвищує ризик виникнення карієсу, тому вже потрібно переходити на постійне очищення ротової полості.

Не варто очікувати, що дитина швидко освоїть цей процес, тому батькам потрібно набратися терпіння. Важливо правильно організовувати процедуру та придбати якісні аксесуари – щітку і пасту, що відповідають віку малюка. На сайті Мakeup https://makeup.com.ua/ ви зможете замовити з безкоштовною доставкою всі необхідні аксесуари, а ми детальніше зупинимось на тому, як правильно підготувати малюка до самостійної чистки, навчити його роботи це з задоволенням.

Дуже важлива психологічна підготовка – потрібно заздалегідь розповідати про те, як важливо чистити зуби. Для активного розвитку використовуємо книжки та переглядаємо мультфільми відповідної тематики. Ще один важливий аргумент – це власний приклад.

Навчаємося з задоволенням

Процес переходу та подальшого доопрацювання цієї гігієнічної процедури розділимо на декілька етапів:

  • Підготовка. Спеціалісти часто рекомендують починати готуватися до чищення зубів вже в 1 рік, але не всі діти в такому віці вже мають відповідні навички, тому цей процес можна відкласти до досягнення 1,5 років. Починаємо з простого полоскання рота. Оскільки дитина може спочатку ковтати рідину, застосовуємо для цього очищену, бутильовану або кип’ячену воду.
  • Знайомство із щіткою. У 2 роки малюкові необхідно не лише показати цей аксесуар, але і ознайомити з його конструкцією. Щоб його зацікавити, можна придбати різнокольоровий набір, тоді учень матиме змогу кожного дня вибрати відтінок, що відповідає його настрою. Процес навчання бажано організувати у вигляді рольової гри з участю улюблених іграшок, але вона повинна продовжуватися приблизно 10 хвилин, щоб дитина не втомилась і не втратила інтерес до цього заняття.
  • Використання пасти. Після того, як будуть сформовані основні навички, паста стає обов’язковим елементом, але більш-менш якісно дитина зможе чистити зуби лише в 4-5 років. Для контролю часу процедури зручно використовувати пісочний годинник.

Дата публікації: 18.12.2018 img Поділитися