Як правильно вибрати бюстгальтер. Поради мамолога

Неправильно підібраний бюстгальтер може призвести до низки захворювань молочних залоз. Як слід вибирати білизну, щоб вона не шкодила здоров'ю грудей, розповідає мамолог.

При виборі бюстгальтера важливо підібрати оптимальну модель не тільки за зовнішнім виглядом, але і з урахуванням розміру і форми молочних залоз. Невідповідна білизна створює дискомфорт і є фактором ризику захворювань грудей. Особливо важливо правильно підібрати бюстгальтер, якщо ви купуєте його вперше, змінилися параметри через стрибки ваги, вагітність і лактацію, а також при наявних хворобах.

Як слід вибирати бюстгальтер, аби він не шкодив здоров’ю молочних залоз, розповідає доктор медичних наук, онкохірург, пластичний і реконструктивний хірург Олександр Бондар.

Визначення розміру бюстгальтера

Розмір жіночої спідньої білизни описаний цифрами та літерами. Перші характеризують об’єм, другі – розмір чашки. Для правильного вибору необхідно зробити два виміри за допомогою сантиметрової стрічки:

  • окружність грудної клітини під молочними залозами;
  • окружність на рівні найбільш виступаючих частин.

Для визначення потрібної чашки береться різниця цих значень. Відповідність отриманих результатів конкретних розмірів наведено в таблиці:

Окружність під грудьми, см Об’єм грудей Різниця двох вимірювань, см Розмір чашки
63-67 65 9-11 АА
68-72 70 11-13 A
73-77 75 13-15 B
78-82 80 15-17 C
83-87 85 17-19 D
88-92 90 19-21 DD
93-97 95 21-23 E
98-102 100 23-25 F
103-107 105 25-27 FF
108-112 110 27-29 G
113-117 115 29-31 GG
118-122 120 31-33 H
123-127 125 33-35 HH

Об’єм грудей і розмір чашки не повинні обов’язково відповідати один одному. Можливі різні поєднання: 70В, 85А, 90F.

Вибір за формою грудей

Жінки з компактними грудьми потребують помірної підтримки. Можна вибирати різну конструкцію чашки: з ефектом пуш-ап, з поролоном різної товщини, зовсім без нього. Наявність кісточок не обов’язкова, лямки можуть бути тонкі.

Власниці пишних форм потребують надійних моделей. Кісточки – їх обов’язкова частина, яка дає потрібну підтримку. Ефект підсилює великий пояс з додатковим рядом застібок. Лямки повинні бути широкі, щоб виключити натирання шкіри на плечах.

При широко посаджених грудях підійдуть два види бюстгальтерів: цілісні і з застібкою спереду.

Каплеподібним грудям, де основний об’єм зосереджений внизу, необхідна впевнена підтримка: щільна чашка з кісточками, широкий пояс, лямки.

Існують моделі для особливих випадків: для зручного годування, занять спортом. Вони мають спеціальну конструкцію, яка забезпечує правильне положення і додаткову функцію. Слід вибирати білизну з натуральних матеріалів.

Проверка выбранной модели бюстгальтера

Перевірка обраної моделі

Не можна купувати бюстгальтер без попередньої примірки. Тільки так можна переконатися в правильності вибору. Слід звернути увагу на такі моменти:

  1. Чашка. Груди повністю заповнюють її, не залишаючи порожнього простору. Залоза не повинна бути здавлена, а шкіра зморщена.
  2. Пояс. Щільно прилягає, не залишаючи слідів на спині. Розташування рівне, при піднятті рук не підіймається догори.
  3. Лямки. Не тиснуть, не спадають при русі, зміні положення рук і надпліч. Підтягнуті так, щоб груди були злегка підняті.

Перевірити основні критерії можна самостійно перед покупкою нової білизни. Також наявні моделі може оцінити мамолог при огляді.

Наслідки носіння невідповідного бюстгальтера

Між вибором неправильного бюстгальтера і захворюваннями грудей є взаємозв’язок. Регулярне носіння тісної білизни провокує застійні явища в молочних залозах. Це може привести до розвитку дифузійної фіброзно-кістозної мастопатії, при вагітності – до лактостазу і маститу. Відбувається порушення кровообігу в шкірі, що викликає сухість, втрату чутливості. Вибір синтетичних матеріалів загрожує контактним дерматитом і іншими шкірними хворобами.

При використанні тісного пояса і лямок можливе оніміння і поколювання верхніх кінцівок. З’являються болі в шийному і грудному відділі, плечовому поясі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook