пародонтит і артрит

Як пов’язані хвороби ясен, артрит, інсульт та Альцгеймер?

Захворювання ясен можуть викликати серйозні проблеми зі здоров'ям, вплинути на суглоби, артерії, судини і навіть мозок. Як правильно доглядати за яснами і зубами, яку пасту обрати і як чистити - пояснили лікарі.

Серед найбільш поширених захворювань ясен — гінгівіт та пародонтит. Помітили почервоніння та набряк, кровотечу під час чищення зубів, неприємний запах чи присмак у роті? Це можуть бути перші ознаки цих захворювань. Наступним етапом може бути опущення ясен та втрата зуба. Тому не зволікайте з візитом до лікаря, – застерігають у Міністерстві охорони здоров’я України.

Пародонтит може призвести не лише до втрати зубів. Бактерії, що виникають внаслідок цієї хвороби можуть потрапити в кров через тканину ясен і викликати серйозні проблеми зі здоров’ям — пародонтит пов’язують з респіраторними захворюваннями, ревматоїдним артритом, захворюванням коронарних артерій або інсультом.

Нещодавні дослідження показали ймовірну роль бактерій Porphyromonas gingivalis, які викликають хронічне запалення ясен, у розвитку хвороби Альцгеймера.

Як треба чистити зуби

Тривалість чищення зубів більше 2 хвилин забезпечує ефективність очищення ротової порожнини. А це зменшує ризик виникнення карієсу та хвороб ясен.

Чистити зуби краще технікою Басса. Вона визнана найбільш ефективним методом. Для цього розмістіть щітку під кутом 45 градусів стосовно поверхні зубів. Робіть плавні «вимітаючі» рухи від передніх до задніх зубів. Жувальну поверхню зубів необхідно чистити круговими рухами. Не забувайте очистити язик.

Використовуйте зубну пасту з правильною концентрацією фтору

Вміст фтору завжди має бути вказано на упаковці. Дорослим рекомендовано використовувати зубну пасту, що містить щонайменше 1350 ppm фториду. Якщо ви маєте підвищену чутливість зубів, не рекомендується використовувати зубні пасти, що містять фтор.

Для дітей є спеціальні дитячі пасти, проте не завжди необхідно використовувати саме їх. Діти будь-якого віку можуть користуватись сімейною пастою, якщо вона містить 1350-1500 ppm фториду. Кількість зубної пасти на щітці для дітей має бути розміром з горошинку.

Використовуйте зубну нитку

Вона допоможе очистити важкодоступні ділянки ротової порожнини.  Власне, зубна нитка потрібна не лише для того, щоб видаляти рештки їжі. Регулярне використання нитки зменшує ризик виникнення захворювань ясен та карієсу.

Змінюйте зубну щітку раз на 3 місяці

За цей час щітка зношується, втрачається пружність щетинок, тому зменшується ефективність очищення. Крім того, з часом на щітці накопичуються бактерії, що надалі можуть спричинити запалення ротової порожнини.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook