Здоров'я та краса Консультація лікаря

Які хвороби викликають хворі зуби – пояснює стоматолог

Здорові зуби – запорука здоров’я всього організму.

Головний ворог зубів і ясен – недотримання правил гігієни і звичайні людські лінощі. Ліньки чистити зуби два-три рази, ліньки користуватися йоржиками, полоскати рот і регулярно ходити до стоматолога.

У роті живе безліч мікроорганізмів, але вони абсолютно нешкідливі при правильному догляді за зубами. Якщо ж догляд неправильний або недостатній, виникають дві хвороби: карієс і пародонтит.

Карієс руйнує зуб, інфекція поширюється на здорові зуби, в них виникають дірки і, врешті-решт, зуби потрібно видаляти. Пародонтит – одне з найпідступніших захворювань, запалення ясен, яке впливає на стан організму.

За статистикою, в Україні близько 80% людей мають пародонтит. Хворі зуби впливають не тільки на хвороби, а й на загальний стан людини. Вона стає роздратованою, втрачає апетит і сон.

Цукровий діабет

Хворі зуби не викликають діабет, але вони пов’язані з цією хворобою. Запальний процес в яснах – пародонтит – може впливати на рівень цукру в організмі, тому необхідно проходити своєчасне лікування у стоматолога, а також підбирати індивідуальний догляд.

Запальні процеси у вагітних

Матусі часто скаржаться, що вагітність “з’їла” всі зуби. Однак це не зовсім так. Запальні процеси ясен у вагітних підсилюються гормональним статусом жінок. І на це також впливає чистота зубів. Поряд з цим запалення ясен у вагітних вдвічі збільшує ймовірність передчасних пологів і меншої від норми ваги новонародженої дитини.

Серцево-судинні захворювання

Бактерії проникають в кров і розносяться по всьому організму. Наслідки та ускладнення цього процесу у кожного можуть бути різними. Хворі зуби особливо впливають на серцево-судинну систему, можуть викликати запалення стінок судин.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Бактерії з порожнини рота через кров також можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту. Запальні процеси можуть бути спровоковані пародонтитом.

Щітка і паста – друзі назавжди

Якщо все настільки серйозно, то як правильно обирати потрібні зубні щітки і пасти? Просто – індивідуально зі своїм стоматологом. Втім, більшість пацієнтів отримують консультацію з цього питання лише у продавця в супермаркетах. Доведено, що електрична зубна щітка набагато ефективніша, ніж мануальна (звичайна). Це підтверджено й американськими асоціаціями стоматологів. Ручна (мануальна) щітка легка, люди часто надто сильно притискають її до зубів і псують емаль, тому що їм здається, що вони не вичистили зуби.

Зубну пасту вважають лише помічником зубної щітки, ароматизатором. Людям з карієсом варто купувати пасти з фтором. Тим, хто страждає від пародонтиту підійде паста з протизапальними добавками і без фтору. А тим же, у кого є і карієс, і пародонти, варто купувати протизапальнупасту, але для профілактики карієсу.

Не варто забувати і про допоміжні засоби очищення зубів: йоржики, зубні нитки і ополіскувачі. Ефективним є відвідування професійного лікаря-гігієніста раз на півроку, котрий проведе професійну очистку зубів та ясен. Роблячи гігієну раз на півроку, можна забути про лікування у стоматолога на багато років чи й на все життя.

Дата публікації: 14.05.2020 img Поділитися