школа

Як допомогти дитині підготуватися до початку навчального року

Як батькам і школярам підготуватися до початку навчального року м'яко і без стресу, щоб іти дорогою знань радісно і в ресурсному стані.

Літо пролітає швидко. За вікном уже серпень, а отже, не за горами початок нового навчального року. Як би не хотілося відкласти роздуми про шкільні турботи, насолоджуючись літніми днями, але було б добре подумати про наближення цього періоду трохи заздалегідь, щоб зменшити стрес і дітям, і батькам. Як почати навчальний рік без стресу, консультує психологиня Людмила Носова.

Тест для батьків: чи готова ваша дитина до школи

Як почати навчальний рік легко і з задоволенням

Часто знервованість у дітей і навіть капризи викликає необхідність рано прокидатися, що з’являється з першого вересня. І це може стати справжнім випробуванням як для дитини, так і для батьків. Що можна зробити, щоб легше було прокидатися?

  1. Було б доцільно ще в серпні обговорити з дитиною необхідність повернення до більш упорядкованого режиму дня. Зробити це можна плавно, зсунувши на пів години час підйому та відбою. Наприклад, якщо зараз дитина лягає о 23.00, то запропонувати лягати в ліжко о 22.30. Якщо прокидається о десятій, відповідно, вставати о 9.30. Через п’ять-сім днів можна зсунути графік ще на пів години так далі, довівши до потрібного часу. Такий спосіб допомагає м’яко почати входити в суворіший режим дня.
  2. Рекомендуємо відвідати профільних лікарів для перевірки чи корекції тих особливостей здоров’я дитини, які важливо враховувати у навчальному процесі (офтальмолог, гастроентеролог, невропатолог та ін.). Так буде час для спокійного та вдумливого розуміння поточної картини здоров’я та кроків до його зміцнення чи корекції.
  3. Спільний перегляд шкільної форми, приладдя для письма та креслення, вибір того, що можна залишити, а що необхідно замінити, допоможе дитині відчути свою значущість, самостійність. Це сприятиме поверненню до атмосфери шкільного життя, але ненав’язливо. Так само, цей приємний клопіт сприяє об’єднанню сім’ї, спільному проведенню часу для молодшого школяра та його батьків. З яким задоволенням можна вибирати шкільний рюкзак, пенал, ручки, олівці, обкладинки для зошитів та підручників…
  4. Якщо ж у сім’ї підліток, то самостійний вибір шкільної форми та приладдя допоможе зберегти з ним довірливі стосунки, а йому відчути себе дорослими. Адже тепер дитина може обирати САМА. Добре надати певну суму грошей на ці витрати і дозволити нею розпорядитися так, як вона вважає за потрібне, враховуючи свої реальні потреби. Але можна зазначити, що, при виникненні питань щодо планування витрат та аналізу вартості предметів, що купуються, дитина ЗАВЖДИ може звернутися до батьків, отримавши допомогу та підтримку. Це дуже важливо для підлітка та становлення його особистісних якостей.

10 причин, чому діти не хочуть ходити до школи і як це виправити

Пора повертатися до науки

Одним із продуктивних способів налаштування на навчальну діяльність є введення у повсякденний графік виконання невеликих, але регулярних завдань зі шкільної програми. Достатньо почати з кількох хвилин (залежно від віку учня) та довести хоча б до чверті години або трохи більше. Тут важлива саме регулярність та послідовність. Так, учні початкової школи можуть писати, обчислювати, читати.

Мотивацією для такої активності можуть бути невеликі нагороди та заохочення, такі як перегляд улюбленого мультфільму увечері або смачний приз. Підтримувати мотивацію можна за допомогою спеціальних зірочок і жетончиків, які дитина отримує протягом тижня, а до вихідних, виходячи з їх кількості, можна запропонувати на вибір як заохочення похід в кіно, відвідування парку розваг абощо. Це дозволяють дитині відчути задоволення від того, що вона робить.

Виконуючи завдання, школярі матимуть змогу оцінити свій рівень підготовки на поточний момент та вибудувати стратегію розвитку на навчальний рік спільно з батьками. Це може допомогти знизити рівень тривоги, краще зрозуміти свої бажання, можливості, скласти графік, що поєднує як діяльність, так і відпочинок, заздалегідь спланувавши та враховуючи всі необхідні нюанси.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook