святий Полієвкт

9 січня – святого Полієвкта – воїна, який не відступив від своїх слів

Святого Полієвкта вважають заступником присяг та обіцянок. До нього моляться з проханнями про повернення боргів та дотримання домовленостей.

Згідно з новим церковним календарем 9 січня вшановуємо пам’ять святого мученика Полієвкта. Він вважається охоронцем присяг і договорів. До нього моляться, коли не можуть виконати домовленостей або обіцянку. Молитва до святого Полієвкта зміцнює віру в Господа і наставляє на правильний шлях. Часто моляться святому про повернення боргів, особливо від друзів, з якими хочуть зберегти добрі стосунки.

Що відомо про життя святого Полієвкта?

Полієвкт жив у ХІІІ столітті у місті Мелітині, що у Вірменії. Він був доброчесним воїном, порядною людиною, сповідував язичництво. Полієвкт мав доброго друга – християнина воїна Ніярха.

Якось Ніярх сказав Полієвкту: “Друже, ми скоро розлучимося з тобою, мене візьмуть на муки, а ти, мабуть, зречешся дружби зі мною”. Полієвкт відповів йому, що бачив уві сні Христа, який зняв з нього одяг й одягнув інший, світлий. “З цієї хвилини, – сказав він, – я готовий служити Господу Ісусу Христу”.

Невдовзі після цієї розмови Полієвкт вийшов на міську площу, розірвав указ імператора про обов’язкове поклоніння ідолам, вибив з рук жерців ідолів, яких вони несли. Від побаченого його тесть вжахнувся і сказав іти прощатися з дружиною і дітьми, бо його буде страчено.

Дружина у сльозах благала Полієвкта зректися Христа. Плакав і тесть. Але Полієвкт був непохитним у своєму рішенні і не відмовився від своєї віри. І йому відтяли голову прямо на міській площі, і так він був хрещений власною кров’ю. За переказами, Ніярх також помер мученицькою смертю, його спалили живцем.

Невдовзі його мощі Полієвкта перенесли до Царгорода. На його честь близько 377 року в його рідному місті збудували церкву.

Що не можна робити 9 січня

  • Цього дня заборонено пити багато алкоголю.
  • Не можна лаятися і сваритися, думати про погане, ображати близьких і сусідів, згадувати старі образи.
  • Обов’язково потрібно допомогти тим, хто потребує вашої допомоги.
  • Потрібно відкласти важку працю на інший день. Проте категорично заборонено байдикувати. Водночас не можна працювати абияк, інакше святі покарають за лінь.
  • 9 січня не можна виганяти кота на вулицю.
  • Не варто позичати гроші і купувати дорогі речі у кредит, інакше в поточному році часто будете в боргах.

Прикмети на 9 січня

  • Якщо ворони сидять на верхівках дерев, то вдарять сильні морози.
  • Якщо кішка лежить на спині животом догори, то слід чекати потепління, точить кігті об дерево ‒ до вітряної погоди, спить цілий день – до тепла.
  • Якщо ясно й сонячно, то наступного року буде хороший урожай.
  • Морозна погода – до хорошого урожаю ярих.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook