Діти Сім'я

10 причин, чому діти не хочуть ходити до школи і як це виправити

Вся правда про сучасну школу від 11-річного учня. Тимофій Дрогін, спікер teen-конференції розповідає, чому діти втрачають бажання вчитися і з часом починають просто ненавидіти школу.

Школа з перших днів ставить перед дитиною низку завдань, які потребують мобілізації її інтелектуальних та фізичних сил. Цей стан можна назвати станом внутрішньої напруженості, сумніву, невпевненості у власних силах.

Таке психологічне напруження, яке є досить тривалим, може призвести до невтішних результатів: дитина стає неуважною, недисциплінованою, розсіяною, байдужою до виконання навчальних завдань, швидко стомлюється, відстає в навчанні, і просто не хоче йти в школу. Чи можуть батьки допомогти їй уникнути цього, подолати складний шлях «дошкільник – школяр» без особливих потрясінь і зайвих психологічних травм?

11-річний Тимофій Дрогін розповів про десять причин, чому діти не люблять ходити до школи. Джерело

 1. Вчитель. Коли ви тільки приходите до школи, вам одразу намагаються вселити страх. Один з них – це страх вчителя.
 2. Страх оцінки. Після першого страху розвивається страх оцінки. А потім страх покарання батьками, директором школи. У школі не дивляться на те, ким ти є, тебе судять тільки за твоїми оцінками.
 3. Страх помилки. Ще один страх – це страх зробити помилку. Школа не вчить того, що помилятися можна і потрібно, адже тільки так ти можеш чогось навчитися.
 4. Тролінг. Ще одна причина – глузування однокласників. І часто це провина вчителів, які виставляють дітей на посміховисько, вказуючи їм, що вони роблять щось не так добре, як їхні однокласники. Для них оцінка важливіша за учня.
 5. Безглузді тести. Ці тести, які дають на уроках, неймовірно безглузді, тому що в них немає варіанта своєї відповіді. Дитина, щоб отримати хорошу оцінку, намагається вгадати одну відповідь із запропонованих, але ж у неї може бути своя думка, яку вона не може написати.
 6. Обсяг домашніх завдань. Я читав, що немає ніяких доказів, що домашні завдання впливають на успішність і освіту дітей. Одного разу мені дали таку кількість завдань з англійської, що після трьох годин писанини я встав і не зміг розігнути шию. Мене відвезли до травмпункту, і цілий тиждень я ходив у шийному корсеті.
 7. Заборона на унікальність. У школах дуже не люблять, коли хтось відрізняється від інших. Це починається з учителя, передається учням і залишається з ними на все життя.
 8. Школа не вчить бути щасливим. Я читав, що коли Джону Леннону з The Beatles було п’ять років, мама йому сказала, що найголовніше в житті – бути щасливим. Потім він пішов до школи і його запитали там: «Ким ти мрієш стати в житті?» Він відповів: «Щасливим». Йому сказали: «Ти не розумієш завдання». На що він відповів: «Ви не розумієте життя».
 9. Школа не вчить працювати з інформацією. Наприклад, я переглядаю канал на YouTube, де вчитель фізики легко і захоплююче розповідає матеріал. Читання або перегляд таких ресурсів може замінити десятки нудних уроків.
 10. Школа не готує до дорослого життя. Школа – це підготовка до дорослого життя. Але вона не вчить, ні як зберегти і збільшити прибуток, ні як отримати його, ні взагалі як заробляти. Я вважаю, що головним предметом у школі міг би стати предмет, на якому б нас вчили розуміти одне одного. Адже вміння спілкуватися – найважливіше.

6 порад для дітей, як вижити в школі

 1. Щоб навчитися виживати в школі, потрібно мати життя за її межами.
 2. Не бійтеся помилок і беріть з них досвід. Мені подобається приклад Томаса Едісона. Він помилився 999 разів перед тим, як створити електричну лампочку. Але насправді він не помилявся, він просто визначив 999 варіантів, які не працюють.
 3. Щоб розвивати свої навички спілкування, я би порадив брати участь в конкурсах, заходах, навіть читати вірш в класі – це вже якийсь досвід.
 4. Експериментуйте, цікавтеся і вчіться заробляти якомога раніше. Це розвиває впевненість. Я, наприклад, плету браслети. Зараз мені допомагають батьки, але в майбутньому я планую відкрити свій маленький онлайн-магазин.
 5. Шукайте «свою» школу. Моя порада батькам: прислухайтеся до дитини, якщо вона говорить, що в нинішній школі їй не подобається.
 6. І головне, де б ви зараз не вчилися, ким би вас не вважали, вірте в себе!
Дата публікації: 07.09.2021 img Поділитися