прощення

Вибачте тих, хто завдав вам болю, і вибачте себе за те, що дозволили їм зробити це

Це єдиний спосіб позбутися болю і жити далі. Це єдиний шлях до щастя. Прощення необхідне для вашого особистого зростання, розвитку емоційного інтелекту і гнучкості розуму. Це зробить вас мудрішим, повірте.

Образа завдає ще більшого болю

Коли нас ображають, ранять чи принижують несправедливо, природно відчувати біль. Людину переповнює багато емоцій: досада, гнів, а часом навіть ненависть чи бажання помститися. Ці почуття не означають, що ви злі або мстиві. Вони просто свідчать про те, що ми всі люди, і нам властиві людські емоції.

Проте, образа приносить лише внутрішні страждання і завдає ще більшого болю. І зупинити це можна тільки одним шляхом – пробачити. Це означає свідомо вирішити добре ставитися до того, хто заподіяв вам біль.

Це складне рішення, і процес не відбувається миттєво. Потрібно пробачити не тільки кривдника (за зрозумілу провину), але й себе за те, що дозволили собі бути ображеними, не захистилися.

Прощення інших і себе свідчить про те, що ваш розум є сильним і гнучким, адже він здатен приймати біль і вчитися на ньому. Це означає, що коли хтось руйнує ваші мрії і розбиває душу, ви не здаєтеся, а обираєте зцілитися і рухатися вперед.

Ви готові дивитися в очі своєму страху і болю. Ви приймаєте їх, як хвилю, що збиває з ніг. І все це – щоб жити в мирі з собою.

Після зради знайдіть сили підняти голову і продовжити жити

Коли людина, якій ви довіряли і любили всім серцем, завдає болю, залишаючи рани в душі, вам потрібно винести з цього урок. Не плакати і не занурюватися у страждання, граючи роль жертви, а перетворити цей болючий досвід на важливий життєвий урок. Ми всі боїмося зради, але якщо це сталося – знайдіть сили підняти голову і продовжити жити. Ваше завдання – рухатися вперед, жити далі.

Рухатися далі після зради – безперечно складне завдання. Ми всі це знаємо. Ми всі переживали подібне не раз у житті. Ми всі відчували біль і розчарування, коли нас зраджували близькі та рідні люди. Не секрет, що спогади про це ніколи не зникають повністю. Час від часу картини з минулого постають перед очима так, ніби це сталося вчора.

Рани від зради самі по собі не загоюються. Тому потрібно навчитися прощати, навіть коли біль нестерпний і буквально розриває серце.

Ніхто не заперечує: це буде важко, і ваше Его буде чинити опір. Але це єдиний спосіб позбутися болю і жити далі. Це єдиний шлях до щастя. Прощення необхідне для вашого особистого зростання, розвитку емоційного інтелекту і гнучкості розуму. Воно зробить вас мудрішим, повірте.

Звичайно, ви можете сказати, що легко говорити про прощення, а важко здійснити. Але це не так. І як тільки ви пробачите того, хто завдав вам болю, і себе за те, що дозволили це, ви відчуєте надзвичайну свободу, якої так прагнули і не могли знайти. Вам стане легше і світліше на серці, як ніколи раніше.

Отже, рішення ухвалене: ви маєте намір пробачити. Після цього знайдіть сміливість зробити перший крок у цьому напрямку. Як тільки це станеться, ваш розум буде готовий прийняти наслідки. Це непросто: вас будуть чергувати гнів, розгубленість, прикрість і біль у серці. Можливо, ви будете плакати. Але ви повинні пройти через це заради власного психічного благополуччя.

Прощення вимагає відваги і сили

Якщо ви достатньо сильні, щоб співчувати своєму кривднику, ви достатньо сильні, щоб досягти будь-якої мети. Сила прощення додасть вам рішучості подолати всі перешкоди. Це зцілить вас, зміцнить і відкриє очі на світ навколо. Крім того, прощення навчить ще більше цінувати справжню любов і довіру.

Простіть інших, але головне – пробачте себе за те, що дозволили їм використати вашу вразливість і завдати шкоди.

Як дізнатися, чи пробачили ви людину по-справжньому? Мексиканський письменник Мігель Руїс чудово це описав: «Про те, чи пробачили когось, ви дізнаєтеся, коли побачите його і не відчуєте жодних почуттів. Почуєте ім’я і не відреагуєте. Коли доторкнетеся до того, що було у вас раною, і не буде боляче, ви зрозумієте, що дійсно пробачили…»

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook