Здоров'я та краса Сам собі лікар

Вражаюча правда про правильне (здорове, раціональне, збалансоване, ПП…) харчування

Що таке здорове харчування? Коли і скільки пити води? Чи треба снідати? Чи можна вечеряти? Які продукти як поєднувати? Скільки разів на день їсти? На всі ці запитання відповідає експерт зі схуднення.

В цю коротеньку статтю я постараюсь втиснути всю базову інформацію про правильне, здорове, раціональне, збалансоване (обзивайте, як хочете) харчування.

Дієтологи, нутриціологи, консультанти із здорового харчування та інші представники суміжних професій заплутали своїм ПП (правільноє пітаніє) спантеличеного власним здоров’ям homo. Заплутувати їм вас вигідно, адже чим складнішим вам здається “правільноє пітаніє” – тим більше шансів, що ви понесете їм свої грошенята.

У сфері цього всього правильно-здорового харчування я вже… дуже давно. І вивчав я цю тему досить глибоко. Повірте, я знаю, на які питання ви шукаєте відповіді в інтернеті. І більшість цих запитань не мають ніякого сенсу. Ніякого, хай йому грець! У вашу голову внесли хаос або ті, в кого самого в голові хаос, або ті, кому це вигідно.

Я не стверджую, що знаю все, це було б наївною наївністю. Але, враховуючи, яку кількість людей я зумів оздоровити через схуднення, дещо я знаю…

Давайте разом дамо просту відповідь на ваші “складні” запитання.

Коли і скільки пити води?
Як забажаєте.

Чи можна запивати їжу?
Як забажаєте.

Які продукти можна поєднувати?
Як забажаєте.

Скільки прийомів їжі повинно бути?
Як забажаєте.

Який має бути таймінг вживання їжі?
Як забажаєте.

Чи треба снідати, вечеряти?
Як забажаєте.

На жаль, обґрунтування не поміститься в одну маленьку статтю. Але по кожному пункту я свого часу писав статтю. Кому цікаво, пошукайте.

Але вам і не потрібно шукати ті статті. Важливіше зрозуміти основу, саму суть здорового харчування, і пазли у вашій ясній, як липневе безхмарне небо, голові складуться в не менш ясну картину.

☝️Здорове харчування – харчування, яке в повній мірі задовільняє потреби організму у білках, жирах, вуглеводах (клітковина в тому числі), вітамінах, мінералах та воді. Якщо ж ви худнете, ваше харчування повинно НЕ в повній мірі задовольняти потребу в жирах та/або вуглеводах. ВСЕ!

Одне-єдине питання вас має цікавити:
Що і скільки ви споживаєте за добу/тиждень/місяць? На всі інші запитання відповідь одна: як забажаєте.

Консультує тренер та експерт зі схуднення Віктор Мандзяк

 

Дата публікації: 12.09.2020 img Поділитися